Інтерфакс-Україна
09:59 07.03.2017

Рішення суду про арешт Насірова свідчить про "нічию" між обвинуваченням і захистом – політолог

3 хв читати

Рішення Солом'янського районного суду м. Києва про арешт відстороненого від виконання обов'язків голови Державної фіскальної служби (ДФС) Романа Насірова свідчить про "нічию" між обвинуваченням і захистом, заявив агентству "Інтерфакс-Україна" директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"Гра йде з перемінним успіхом, і я не сказав би, що справа зрушила з місця і піде за накатаною. Поки що нічия, перший тайм – за адвокатами, другий тайм, звівши до нічиєї, виграли НАБУ і прокурори", - сказав В. Карасьов.

Він зазначив, що застава, яку просила сторона обвинувачення в сумі 2 млрд грн, не могла бути виплачена обвинуваченим, а призначену заставу в 100 млн грн можуть внести. за Р. Насірова його друзі.

У свою чергу, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко зазначив, що призначена сума застави в 100 млн грн є компромісною.

"Це така компромісна сума, але й немаленька. Я зараз навіть не пригадаю, чи була у когось раніше така застава. Сума не маленька – майже чотири мільйони доларів. Тепер подивимося, як вона буде виплачена. Я думаю, що швидше за все знайдуть цю суму", - сказав політолог у коментарі агентству.

Водночас, В. Фесенко висловив переконання, що історія з Р. Насіровим на це рішення суду не закінчиться і далі розвиток "справи Насірова" і процес у цій справі буде визначатися дуже великим суспільно-політичним резонансом і суспільним тиском.

"Парадокс, драма і головне протиріччя цього процесу пов'язане саме з цим фактором – громадським тиском... У суспільстві є величезний запит на боротьбу з корупцією. Я б навіть сказав, що такі настрої, які буквально вимагають жертви на вівтар боротьби з корупцією. Але саме ця обставина може дуже серйозно перешкодити нормальному розвитку процесу і, як це не парадоксально, дати шанси Насірову та його адвокатам на випадок якогось тривалого вироку перенести розгляд цієї справи до Європейського суду з прав людини", - сказав політолог.

Він пояснив свою думку тим, що сам факт такого громадського тиску буде використаний як підтвердження якогось тиску на суд, і в цьому складність нинішньої ситуації: "коли є запит на якусь антикорупційну справедливість, а з іншого боку – це суспільно-політичний тиск на судовий процес, звичайно ж, не дозволяє говорити про якісь європейські стандарти правосуддя, до того ж немає і довіри до суду. Ось такі парадокси цієї ситуації".

Як повідомлялося, в ніч на вівторок, 7 березня, Солом'янський районний суд Києва обрав усуненому від виконання обов'язків голови Державної фіскальної служби (ДФС) Роману Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 діб з альтернативою застави в сумі 100 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

Матернова підкреслила важливість залучення громадянського суспільства до переговорного процесу про вступ України в ЄС

Данія закликає до відкриття всіх переговорних Кластерів про вступ України в ЄС в 2025р. - Б’єрре

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Каллас: Відповідальність за злочини керівництва РФ та воєнні злочини має бути більш автоматичною

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Дві третини українців за вибори одразу після завершення військового стану, у Зеленського росте індекс довіри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА