Інтерфакс-Україна
17:12 27.04.2021

Зеленський і Путін могли б знайти під час зустрічі рішення щодо Донбасу, коли "нормандський формат" і Мінський процес не дають результату - політолог

2 хв читати
Зеленський і Путін могли б знайти під час зустрічі рішення щодо Донбасу, коли "нормандський формат" і Мінський процес не дають результату - політолог

Президенти України та Росії могли б знайти рішення з врегулювання ситуації на Донбасі під час особистої зустрічі, враховуючи, що "нормандський формат" і Мінські угоди не дають результату, вважає політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"Якщо "нормандський формат" і Мінський процес не дають результату, то можна спробувати вирішити питання один на один. Міг порадити щось Макрон на зустрічі із Зеленським у Парижі. Меркель скоро піде. Спецпредставника США щодо Донбасу наразі також немає. Тому низка обставин уже вела до того, щоб таку зустріч Україна цілком логічно ініціювала, враховуючи, що Зеленському потрібен мир, і він не має наміру спостерігати військове загострення на кордонах України, погіршення становища. Він президент миру, і наполегливо намагається його добитися", - заявив Карасьов у коментарі інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна".

Він також додав, що, "незважаючи на багато попереджень, що не треба Зеленському зустрічатися з Путіним, оскільки за цим нібито стоїть слабкість України, це не зовсім так".

"В Україні є також сильна позиція. Головне - має бути результат. Тому завжди можна знайти тисячу причин, чому не треба їхати, але президент (Зеленський - ІФ) на те і президент, щоб шукати не причини, а можливості", - зазначив Карасьов.

За словами політолога, "Путін ніколи публічно не заявлятиме, що має намір обговорювати тему Донбасу або тему важливості постачання Україною дніпровської води в окупований Крим, проте це злободенна тема, проте в України є маневр".

"Так чи так, усі проблеми у двосторонніх відносинах зав'язані на темі Криму й Донбасу. Вирішити проблеми без прояснення ситуації на двосторонньому треку неможливо. Вони постійно будуть. Військове загострення періодично виникатиме на порядку денному. Проте можна вийти, можливо, й не прямо, а опосередковано, - на проблему Донбасу. Якщо буде прийнято рішення їхати, то можна буде під час особистої зустрічі "вибити" важливі питання, які виходять за рамки того, що пропонує Росія. Хоча навряд чи про це говоритимуть публічно", - підсумував Карасьов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

Матернова підкреслила важливість залучення громадянського суспільства до переговорного процесу про вступ України в ЄС

Данія закликає до відкриття всіх переговорних Кластерів про вступ України в ЄС в 2025р. - Б’єрре

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Каллас: Відповідальність за злочини керівництва РФ та воєнні злочини має бути більш автоматичною

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Дві третини українців за вибори одразу після завершення військового стану, у Зеленського росте індекс довіри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА