15:57 06.10.2017

Законопроект щодо відновлення суверенітету України на Донбасі головним проголошує мирний, політико-дипломатичний шлях

2 хв читати
Законопроект щодо відновлення суверенітету України на Донбасі головним проголошує мирний, політико-дипломатичний шлях

Президент України Петро Порошенко заявляє, що ухвалений Верховною Радою законопроект про відновлення державного суверенітету в Донецькій і Луганській областях проголошує гоовним мирний, політико-дипломатичний шлях, а також посилює позицію України в питанні можливої миротворчої місії ООН на Донбасі.

"Закон, хоч і регламентує детально військовий аспект нашої боротьби, головним проголошує мирний, політико-дипломатичний шлях. (...) Закон посилить нашу позицію в боротьбі за звільнення заручників і в питанні можливого розміщення миротворців ООН на Донбасі", - йдеться у зверненні глави держави до співвітчизників, розміщеному на сайті президента.

П.Порошенко також зазначив, що цей закон приводить правове поле у відповідність з "реальним станом речей". "Території законодавчо проголошуються тимчасово окупованими російськими окупаційними військами. Росію Україна кваліфікує як країну-агресора. А за собою ми фіксуємо право на самооборону відповідно до статті 51 статуту Організації Об'єднаних Націй. Це ще більше зміцнює правову базу для застосування Збройних сил, розширює їхні можливості в регіоні. Це посилює аргументи на користь надання Україні оборонної зброї", - пояснив положення закону глава держави.

За його словами, Росія як країна-агресор не матиме ніякого права на участь у миротворчій місії, яка повинна бути дислокована на всій окупованій території, зокрема й тимчасово непідконтрольну ділянку українсько-російського кордону.

"Він дає чіткий сигнал усім нашим співвітчизникам на окупованих Росією територіях: Україна повернеться до нас, а ви - в Україну. Тому що ми - єдина, соборна і неподільна країна", - упевнений президент.

Водночас П.Порошенко висловив обурення діями "наших політиканів, які ... нав'язують країні курс на відмову від окупованих територій".

Він наголосив, що питання суверенітету, територіальної цілісності, обороноздатності України мають "об'єднувати всі політичні сили, прибирати на задній план вузькопартійні інтереси".

П.Порошенко подякував народним депутатам, які "забезпечили два найважливіших голосування".

Як відомо, в п'ятницю, 6 жовтня, Верховна Рада затвердила в першому читанні президентський проект закону (№7163) про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Підтриманий профільним комітетом ВР законопроект про нацбезпеку враховує зауваження міжнародних партнерів

Профільний комітет ВР рекомендував проголосувати в цілому за законопроект про нацбезпеку

ВР планує врегулювати діяльність кінокомісії при місцевих органах влади

Реалізація "плану Авакова" з деокупації Донбасу неможлива через Росію - Клімкін

Законопроект про створення Антикорупційного суду буде зареєстровано у парламенті у вівторок

Принцип "малих кроків" деокупації Донбасу можливий тільки за умови консенсусу всіх сторін, зокрема Росії – Аваков

Кремль підготував Донбасу долю "української Чечні" - Горбулін

Сурков і далі відповідатиме за питання врегулювання конфлікту на Донбасі

МЗС нагадало німецькому ЗМІ про неприпустимість використання формулювання "громадянська війна" на Донбасі

Є кілька планів щодо деокупації Донбасу, але вони можуть бути реалізовані вже тільки після виборів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА