Інтерфакс-Україна
10:18 12.10.2017

Резолюція Ніколетті не дає гарантії повернення російської делегації в ПАРЄ

3 хв читати
Резолюція Ніколетті не дає гарантії повернення російської делегації в ПАРЄ

Резолюція члена італійської делегації Парламентської асамблеї Ради Європи Мікеле Ніколетті не гарантує повернення російської делегації в ПАРЄ, Київ не піде на компроміси в цьому питанні, зазначають представники української сторони.

"Бажання повернути росіян у ПАРЄ є, але гарантій повернення немає. Червона лінія - січень 2018 року. Все, що відбуватиметься до цього, - це гра, а не результат гри. Ймовірність повернення поки що дорівнює ймовірності неповернення. Все залежить від багатьох чинників", - прокоментував цю резолюцію постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, Україна не йде на компроміси в питанні повернення росіян у ПАРЄ, "хоча нас схиляють".

Д.Кулеба зізнався: "Вперше про це говорю: два тижні я отримую запитання від посланців - яка ваша ціна за повернення Росії в ПАРЄ? Я відповідаю: виконання резолюцій ПАРЄ. Саме це українські депутати проштовхнули в доповідь Ніколетті. Цю правку прийнято всупереч опонентам".

Постпред України при РЄ також закликав об'єднатися в боротьбі за Крим.

У свою чергу голова делегації українського парламенту в ПАРЄ Володимир Ар'єв (фракція "Блок Петра Порошенка") зазначив, що ця "неприємненька резолюція" теоретично "може відкрити шлях до змін у регламент (ПАРЄ), щоб повернути РФ, а може й не відкрити".

"Ми, грузини та північні країни були проти. Пройшла вона тільки тому, що документи з загальними речами в асамблеї проходять значно легше, ніж із конкретикою. І якщо в майбутньому делегатам запропонують затвердити механізм, який стане реальною дорожньою картою для безапеляційного повернення РФ, то це в ПАРЄ буде сприйнято зовсім-зовсім інакше", - написав В.Ар'єв на сторінці у Facebook.

За його словами, єдиним механізмом повернення РФ є зміни до регламенту, але про це ще не йшлося.

Ще один делегат від України Олексій Гончаренко (фракція "Блок Петра Порошенка") також зазначив, що "доповідь Ніколетті" лише відчиняє двері для можливої зміни процедур, якими можуть скористатися, щоб повернути делегацію РФ у ПАРЄ "з повним обсягом повноважень", і всі автори відхрещуються від таких планів.

"Українська делегація домоглася внесення до тексту дуже важливої поправки (я мав честь її представляти в залі) про те, що залучення всіх сторін можливе тільки на основі дотримання зобов'язань і виконання резолюцій - тобто і резолюцій щодо Криму, Донбасу, українських політв'язнів і т.д.", - пояснив суть події О.Гончаренко на сторінці у Facebook.

Як повідомлялося, ПАРЄ більшістю голосів ухвалила рішення, яке має на меті зняття політичних санкцій із делегації Російської Федерації.

У тексті рішення залишилася норма про те, що ПАРЄ і Комітет міністрів (виконавчий орган Ради Європи) мають "гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах".

Це рішення має заборонити ПАРЄ продовжувати дію обмежень, що накладаються на РФ, без згоди країн-членів. По суті, це ставить під питання схвалення в ПАРЄ будь-яких санкцій проти РФ. З огляду на те, що санкції мають поновлюватися щорічно, обмеження можуть бути зняті вже в січні.

Цю норму підтримала переважна більшість депутатів ПАРЄ, запропоновані Україною поправки провалилися, причому голоси розділилися в пропорції 60 на 30.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА