22:19 12.10.2017

Загальний комітет ПАРЄ і Комітет міністрів не підтримали створення робочої групи з повернення делегації РФ

2 хв читати
Загальний комітет ПАРЄ і Комітет міністрів не підтримали створення робочої групи з повернення делегації РФ

Загальний комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ і Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) на засіданні в четвер не змогли прийняти рішення про створення робочої групи з реформування РЄ, що передбачає повернення делегації Росії, повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба
"У продовження вчорашньої драми з доповіддю Ніколетті (члена італійської делегації ПАРЄ Мікеле Ніколетті - ІФ) і поверненням Росії в ПАРЄ. Доповідь передбачала проведення засідання спільного комітету ПАРЄ і Комітету міністрів (КМРЄ). Це коли посли засідають разом з депутатами. На ньому повинні були прийняти рішення про створення робочої групи, яке фактично повинно було шукати шляхи реформи РЄ під повернення Росії ", - написав Д.Кулеба на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук в четвер.
Він зазначив, що за сценарієм "адвокатів Росії" навіть факт створення робочої групи повинен був стати сигналом Москві і всім, хто ще не визначився у Раді Європи щодо готовності домовлятися і пошуках рішення.
"Тільки що це засідання завершилося. Позиція уряду України: немає ніяких умов для повернення Росії, не потрібно створювати ніяких робочих груп, діалог між Комітетом міністрів і Асамблеєю може тривати тільки в наявних форматах", - повідомив Д.Кулеба.
За його словами, партнери України були більш дипломатичні, але теж не підтримали створення групи, а "посол Росії і деякі інші посли виступили за створення групи".
"Разом з партнерами ми цю ініціативу завалили. Не буде робочої групи. Кожний орган продовжить дискусії автономно, голова ПАРЄ буде вести двосторонній діалог з головою КМРЄ, а в січні 2018 зберемося на чергове засідання Спільного комітету", - розповів постпред України при РЄ.
Як повідомлялося, ПАРЄ більшістю голосів ухвалила рішення, яке має на меті зняття політичних санкцій з делегації Російської Федерації.
У тексті рішення залишилася норма про те, що ПАРЄ і Комітет міністрів (виконавчий орган Ради Європи) повинні "гармонізувати правила участі і представництва країн-членів в обох статутних органах".
Це рішення повинно заборонити ПАРЄ продовжувати дію обмежень, що накладаються на РФ, без згоди країн-членів. По суті, це ставить під питання схвалення в ПАРЄ будь-яких санкцій проти РФ. З огляду на те, що санкції повинні відновлюватися щорічно, обмеження можуть бути зняті вже в січні.
Дану норму підтримала переважна більшість депутатів ПАРЄ, запропоновані Україною поправки провалилися, причому голоси розділилися в пропорції 60 на 30.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перші поранені українські захисники прибули до Берліну на протезування - Кличко

МЗС України про загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії: закликаємо шукати вирішення ситуації шляхом конструктивного діалогу

Макрон бачить обов'язок ЄС у розширенні санкцій проти Ірану

Прем'єр-міністр Бельгії має намір на саміті ЄС порушити питання російського втручання в майбутні в ЄС вибори

ПАРЄ визнала нелегітимним президента РФ Путіна, а РПЦ - інструментом пропаганди

Порошенко назвав три ключові завдання для збереження держави: зміцнення ЗСУ, фортифікації і децентралізована енергетика

Більшість українців вважає, що Україна зберігає власний суверенітет - опитування КМІС

США мають намір запровадити санкції проти ІранСША мають намір запровадити санкції проти Ірану

Законопроєкт про іноагентів віддалить Грузію від ЄС

Порошенко передав військовим ще 5 новітніх комплексів РЕБ "Ай-Петрі СВ"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА