07:40 31.10.2017

Звинувачення проти Манафорта відіб'ються на українських політиках, якщо ФБР продовжить розслідувати джерела отримання ним грошей

3 хв читати
Звинувачення проти Манафорта відіб'ються на українських політиках, якщо ФБР продовжить розслідувати джерела отримання ним грошей

Висунуті в США звинувачення проти екс-глави передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта можуть відбитися на українських політиках, якщо ФБР в рамках даної справи продовжить розслідувати джерела отримання ним грошей, вважає народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенко" Сергій Лещенко.
"Думаю, що це відіб'ється в разі, якщо ФБР продовжить розслідування того, звідки він отримував ці гроші. А він їх отримував, в першу чергу, з офшорних рахунків, пов'язаних з оточенням Януковича", - сказав він в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна " в понеділок.
"Усі українські партнери Манафорта, якщо вони будуть предметом розслідування ФБР, то це матиме серйозні наслідки для його контактів в Україні. У цю мережу контактів входив і Ахметов (український бізнесмен Рінат Ахметов - ІФ), і Колесников (бізнесмен і політик Борис Колесніков - ІФ), і Фірташ (бізнесмен Дмитро Фірташ - ІФ), і Льовочкін (екс-глава адміністрації президента України Сергій Льовочкін), і інші політики і олігархи першого ешелону", - пояснив народний депутат.
При цьому він зазначив, що в Україні департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури розслідує один епізод справи про оплату консультацій П.Манафорта чиновниками попередньої влади - це можливе залучення Міністерством юстиції України через главу відомства на той час Олександра Лавриновича американської компанії Skadden "у якості радника".
На думку С.Лещенко, П.Манафорт вирішив здатися ФБР, про що писали ЗМІ в США, оскільки розуміє вагомість і безапеляційність зібраних слідством доказів.
"Шляхом домовленостей він може спробувати домовитися про поблажливість і про не таке суворе покарання", - додав народний депутат.
Як повідомлялося 27 червня 2017 року керівник САП Назар Холодницький повідомив, що підпису екс-глави передвиборного штабу президента США Д. Трампа, політтехнолога П.Манафорта не було на жодній зі сторінок так званої "амбарної книги" Партії регіонів. Таким чином САП і НАБУ не знайшли доказів отримання П.Манафортом грошей від Партії регіонів.
Разом з тим, у матеріалі, опублікованому газетою Washington Post 28 червня, йдеться, що П.Манафорт у 2012-2013 роках підтвердив отримання $ 17 млн ​​від Партії регіонів. Факт отримання П.Манафортом грошей за роботу для Партії регіонів випливає з документів, які американець подав до Мін'юсту США в рамках закону про реєстрацію іноземних агентів.
У серпні А.Ситнік заявив, що НАБУ не має відношення до будь-яких втручань у вибори президента США, а також підкреслив, що розслідування щодо П.Манафорта не велося.
Раніше, в березні, народний депутат С.Лещенко стверджував, що у нього є оригінали документів про перерахування екс-президентом України Віктором Януковичем коштів П.Манафорту від офшорної компанії з рахунком у Киргизстані, і просив американських і українських правоохоронців провести розслідування.
Раніше в понеділок по відношенню до П.Манафорта і Р.Гейтса були висунуті звинувачення в рамках розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про можливе втручання Росії у вибори США в 2016 році. Звинувачення безпосередньо не зачіпають ймовірні зв'язки екс-соратників Трампа з Росією, проте Р.Гейтс і П.Манафорт звинувачуються у відмиванні грошей і змові проти інтересів США за співпраці з колишнім президентом України Віктором Януковичем і його "Партією регіонів".
П.Манафорт і Р.Гейтс стали першими обвинуваченими в рамках розслідування Р.Мюллера.
Раніше вранці вони добровільно прибули до ФБР.
За даними "Блумберг", ведуться переговори про звільнення П.Манафорта і Р.Гейтса під заставу.
Слідчі вважають, що П.Манафорт за співучасті Р.Гейтса "відмив" понад $ 18 млн з своїх офшорних рахунків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА