Інтерфакс-Україна
08:00 01.11.2017

Україна внесла в ООН новий проект резолюції по Криму

2 хв читати
Україна внесла в ООН новий проект резолюції по Криму

Україна внесла в ООН оновлений проект резолюції про порушення прав людини в Криму. Раніше глава МЗС України Павло Клімкін відзначав, що цей документ "повинен стати основою для подальшої деокупації півострова"


Україна офіційно внесла до секретаріату Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН оновлений проект резолюції з прав людини в Криму. Про це виданню "Укрінформ" повідомив спікер постійного представництва України при міжнародній організації Олег Ніколенко.

"Сьогодні в Нью-Йорку делегація України внесла до секретаріату Третього комітету Генасамблеї ООН проект оновленої резолюції (під назвою) "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна", - сказав він, зауваживши також, що цей документ вже отримав підтримку 34 країн, які виступили його співавторами.

Голосування в третьому комітеті асамблеї ООН по резолюції, за словами дипломата, "заплановано на середину листопада". Після цього, в грудні, як уточнив Ніколенко, документ буде винесений "на загальне голосування" в Генеральній Асамблеї.

"Метою оновленої резолюції є консолідація підтримки України в питанні деокупації українського півострова", - пояснив дипломат. Зокрема, в проекті, за його словами, "міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи наказу Міжнародного суду ООН щодо" відновлення діяльності меджлісу кримськотатарського народу, а також "наголошується на необхідності забезпечення навчання (громадян Криму) українською і кримськотатарською мовами". Окрім цього документ включає в себе вимогу про "необхідність доступу міжнародних організацій до окупованого Криму", додав Ніколенко.

Внесення України в ООН резолюції по Криму раніше, 31 жовтня, анонсував міністр закордонних справ України Павло Клімкін. "Ми не будемо йти на компроміси по нашій резолюції. Вона повинна бути найбільш чіткою та послідовною", - стверджував міністр, зазначаючи також, що цей документ повинен "стати основою для подальшої деокупації півострова".

До цього, 30 жовтня, під час спільної прес-конференції в Києві з міністром закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастісом Клімкін також називав українську резолюцію по Криму "жорстким проектом", який повинен "засудити дії Росії щодо допуску міжнародних організацій і гуманітарних організацій в окупований Крим" і "однозначно закликати Росію виконувати рішення міжнародного суду в Гаазі".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна ввела санкції проти 5-х осіб за підривні інформкампанії, серед них Королевська, Балашов, Латиніна – указ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА