Інтерфакс-Україна
21:00 19.11.2017

Президент Зімбабве Роберт Мугабе погодився піти у відставку

1 хв читати
Президент Зімбабве Роберт Мугабе погодився піти у відставку

Президент Зімбабве Роберт Мугабе погодився піти у відставку. Як повідомляють джерела Bloomberg, Reuters і Associated Press, 93-річний глава держави готується звернутися до народу з відповідною промовою.

Раніше правляча партія Зімбабве ЗАНУ-ПФ змістила Роберта Мугабе з поста свого лідера. Раніше на цьому тижні всі 10 регіональних відділень правлячої партії оголосили, що висловлюють недовіру Роберту Мугабе.

Джерела ЗМІ стверджують, що над текстом заяви про відставку Мугабе працюють зімбабвійські військові. Подробиці не уточнюються.

15 листопада озброєні сили Зімбабве взяли під контроль ситуацію в країні і затримали низку близьких до Мугабе офіційних осіб. Військові заперечують, що намагалися повалити главу держави. Вони заявили, що їхньою метою були "злочинці, оточуючі Мугабе, які здійснюють дії, що завдають державі соціальних і економічних збитків".

Сам 93-річний зімбабвійський президент, імовірно, перебуває під домашнім арештом. Згідно з даними ЗМІ, його дружина Грейс, яку Мугабе, на думку спостерігачів, хотів зробити своїм наступником на посаді президента, залишила країну.
 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

Порошенко назвав рішення НБУ про його небездоганну репутацію незаконним

Китай закликав Україну та Росію "усунути корінні причини конфлікту"

Зеленський привітав Ліберальну партію на чолі з Карні з перемогою на виборах в Канаді

Макрон заявив про посилення тиску на Росію у найближчі вісім-десять днів

Венс заявив про загрозу переростання російсько-української війни в ядерну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА