Інтерфакс-Україна
13:13 07.12.2017

Україна навряд чи змінить "мовну статтю" за рекомендацією Венеціанської комісії, - Райхель

2 хв читати
Україна навряд чи змінить "мовну статтю" за рекомендацією Венеціанської комісії, - Райхель

 Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель вважає, що якщо Венеціанська комісія рекомендуватиме внести зміни до статті про мову викладання в законі "Про освіту", то в Україні навряд чи знайдеться політична воля внести необхідні зміни.

"Рішення Венеціанської комісії часто бувають різноманітними і складними і, предусім, я б очікував дискусії, на чию ж користь вона буде і що передбачає: усі люблять брати те, що їм більше підходить", - сказав Е.Райхель під час круглого столу на тему: "Відносини з сусідами ЄС: у пошуках політики сусідства для України" в Києві в четвер.

Посол зазначив, що не виключений варіант, коли рішення передбачатиме рекомендацію внести зміни до статті про мову викладання.

"Давайте припустимо, що Венеціанська комісія запропонує змінити мовну статтю, в такому випадку я не впевнений, що в Україні є політична можливість або політична воля, щоб повернутися в Раду і внести необхідні зміни, незважаючи на всі запевнення, які ми отримуємо зараз про намір України повністю імплементувати рішення Венеціанської комісії", - сказав Е.Райхель.

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту". Закон серед іншого визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд із українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

13 листопада міністр освіти і науки Лілія Гриневич вважає, що висновки Венеціанської комісії з питання статті про мову навчання будуть враховані при імплементації норми, але не призведуть до зміни самого закону.

ОСТАННЄ

Зеленський привітав Ліберальну партію на чолі з Карні з перемогою на виборах в Канаді

Макрон заявив про посилення тиску на Росію у найближчі вісім-десять днів

Венс заявив про загрозу переростання російсько-української війни в ядерну

Конгресмен-демократ представив сім потенційних статей імпічменту проти президента Трампа

РФ продовжує інтегрувати захоплену територію України у свою систему управління

Угода про економічне партнерство з США може стати вигідною для України й Америки - Зеленський

Декілька країн висловили готовність відправити військові контингенти до України, серед них не лише європейські – речник МЗС

Депутати "Євросолідарності" прийшли до НБУ з вимогою припинити тиск на Порошенка та МІБ

Білий дім: Трамп чітко дав зрозуміти, що хоче бачити постійне припинення вогню в Україні, а не будь-які тимчасові паузи в бойових діях

Заяви Лаврова практично не лишають шансів на припинення вогню з Україною, вважає Більдт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА