Інтерфакс-Україна
14:05 12.12.2017

Європа має терміново переглянути стратегію безпеки у зв'язку з Донбасом і Кримом - голова партії "Основа"

2 хв читати
Європа має терміново переглянути стратегію безпеки у зв'язку з Донбасом і Кримом - голова партії "Основа"

Проблема Донбасу та Криму - це питання загальноєвропейської безпеки, тому Європа має кардинально переглянути стратегію безпеки, заявив голова партії "Основа", дипломат Андрій Ніколаєнко.

"Сьогодні деякі західні політики намагаються грати у "гру про Україну" без України. Це неприпустимо, коли представник США домовляється з росіянами без участі української сторони", - сказав А.Ніколаєнко в ефірі телеканалу ZIK, коментуючи зустріч спецпредставника державного департаменту США Курта Волкера з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим під час засідання Ради міністрів ОБСЄ.

За словами політика, для України критично важливо стати суб'єктом нової системи колективної європейської безпеки.

А.Ніколаєнко вважає, що в зовнішній політиці України наростає проблема стратегування, і Київ втрачає час та ініціативу в урегулюванні конфлікту на Донбасі.

"На початку року, коли Україна очолила Раду безпеки ООН, наш представник мав уже в перший день головування України запропонувати українську резолюцію щодо миротворчої місії. Варіанти резолюції були на той час уже напрацьовані. І якби це було зроблено на початку року, восени Росія вже не змогла б заявити про те, що Україна блокує її ініціативу щодо введення миротворців", - акцентував А.Ніколаєнко.

За словами голови партії "Основа", Україна сама заганяє себе в глухий кут. "Українська влада все ще не наважується офіційно виступити з пропозицією про обмеження нашого суверенітету й передання цього суверенітету під юрисдикцію ООН, тим самим - під юрисдикцію міжнародної адміністрації. Після чого вже можна обговорювати принципи її формування", - заявив А.Ніколаєнко.

ОСТАННЄ

Моді заявив, що підтримує мирні ініціативи США щодо України

Зеленський сподівається, що Трамп і Стармер обговорять гарантії безпеки США для України

Трамп: Зеленському доведеться укласти угоду

Увечері Зеленський зустрінеться з фракцією "Слуга народу", у самій фракції натякають на вибори - відлік пішов на тижні

Співголова "Євросолідарності" в Раді наполягає на прийнятті закону, який дозволить нардепам бути військовими

Порошенко в Раді закликав депутатів не ігнорувати вимоги Резолюції Європарламенту по Україні

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

Порошенко обговорив з Сікорським власні розробки в сфері ОПК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА