Інтерфакс-Україна
14:14 27.12.2017

TI пропонує Порошенку доопрацювати законопроект про Вищий антикорупційний суд

2 хв читати
TI пропонує Порошенку доопрацювати законопроект про Вищий антикорупційний суд

Громадська організація Transparency International (ТІ) Україна вказує на невідповідність деяких положень президентського законопроекту (№7440) про Вищий антикорупційний суд рекомендаціям Венеціанської комісії від 6 жовтня, через що пропонує главі держави відкликати цю ініціативу і внести доопрацьований проект закону.

"Представництво глобальної мережі, дослідивши положення законопроекту №7440, дійшло висновку, що окремі його положення не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії від 6.10.2017. (...) Є обґрунтовані сумніви, що у разі ухвалення проекту закону України №7440 "Про Вищий антикорупційний суд" він дозволить здійснити незалежний та неупереджений добір суддів та забезпечити належне функціонування майбутнього Вищого антикорупційного суду. ТІ Україна пропонує президентові України відкликати законопроект №7440 та внести доопрацьований із врахуванням вищевказаних рекомендацій Венеціанської комісії", - йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті організації.

Так, у заяві зазначено, що в ч. 5 ст. 8 проекту закону передбачена лише дорадча роль Громадської ради міжнародних експертів. Її негативний висновок щодо кандидата на посаду судді може бути проігнорований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України - 11 голосами з 16 членів ВККС. Водночас Венеціанська комісія рекомендувала надати міжнародним організаціям та донорам вирішальну роль у процесі добору суддів. Отже, під знаком чистота відбору суддів, зазначає ТІ Україна.

По-друге, предметна підсудність Вищого антикорупційного суду не включає всі злочини, що підслідні НАБУ. Водночас розширено низку злочинів, які підслідні Національній поліції України та Державному бюро розслідувань. У висновку Венеціанської комісії чітко вказано, що юрисдикція суду має відповідати підслідності НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

"Це може завантажити Вищий антикорупційний суд надто великою кількістю справ", - побоюються в організації.

Третій момент, на який звертають увагу в ТІ Україна, - в ч. 2 ст. 7 проекту закону визначені нереалістично високі вимоги до кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду: він повинен мати значний досвід здійснення в міжнародних міжурядових організаціях чи міжнародних судових установах за кордоном професійної діяльності у сфері права з питань протидії та боротьби із корупцією, мати знання та практичні навички застосування сучасних міжнародних антикорупційних стандартів і найкращих світових практик у сфері протидії та боротьби з корупцією, практики Європейського суду з прав людини.

"Такі вимоги суттєво звужують кількість потенційних кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду, що, прогнозовано, не дозволить належним чином провести їх добір", - прогнозують в організації.

Як повідомлялося, 22 грудня у Верховній Раді було зареєстровано внесений президентом України Петром Порошенком законопроект "Про Вищий антикорупційний суд". 26 грудня його текст оприлюднено на сайті парламенту.

Раніше прес-служба президента повідомила, що деякі експерти презентували П.Порошенку законопроект про Антикорупційний суд, який враховує рекомендації фахівців ОБСЄ та висновки Венеціанської комісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА