Саакашвілі має намір надалі боротися з корупцією й олігархами в Україні та Грузії, попри відкриті проти нього справи

Лідер партії "Рух нових сил" Міхеіл Саакашвілі вважає вердикт грузинського суду стосовно нього у справі "про злісне перевищення повноважень" на посаді президента Грузії упередженим і незаконним та має намір продовжувати свою діяльність в Україні та Грузії, попри кримінальні справи, які відкривають проти нього.
"Це перший випадок у світовій практиці, коли президента судять за використання необмеженого конституційного права на помилування ув'язнених. Я не знаю жодного прикладу, в жодній країні в нещодавній історії, де б якогось президента за це засудили", - сказав він на брифінгу в Києві в п'ятницю.
М.Саакашвілі висловив переконання, що це рішення суду є упередженим і незаконним, а також що його було ухвалено під тиском влади Грузії та екс-прем'єр міністра цієї країни, бізнесмена Бідзіни Іванішвілі у взаємодії з українською владою.
"Звісно, що одного суддю купити не проблема для мільярдера, у якого 7 або 8 мільярдів доларів, і який контролює владу в країні, і всі це знають. У моїй справі були неодноразові заяви Держдепу США, європейських урядів, Євросоюзу, ПАРЄ. Наприкінці листопада минулого року Страсбурзький суд (Європейський суд з прав людини - ІФ) вирішив, що справа проти колишнього прем'єр-міністра мого уряду виключно політична і пов'язана не так із ним, як зі мною", - сказав він.
Політик заявив, що продовжуватиме свою боротьбу проти корупції у владі та олігархів в Україні та Грузії, хоч би які кримінальні справи проти нього відкривали.
М.Саакашвілі також сказав, що ніколи не просив в Україні політичного притулку. "Я просив статус особливого захисту, який не дозволяє їм (владі - ІФ) робити якісь дії стосовно мене доти, доки я не поверну собі українське громадянство. Біженець - це від слова "бігти". Я нікуди не збираюся бігти, хоча багато країн світу готові прийняти мене без жодних умов", - зазначив він.
Як повідомлялося, вранці 5 січня Тбіліський міський суд визнав винним М.Саакашвілі у справі "про злісне перевищення повноважень" на посаді президента Грузії та присудив три роки позбавлення волі.
Суд повністю погодився зі звинуваченнями прокуратури в тому, що М.Саакашвілі в 2009 році помилував чотирьох поліцейських, які відбували тюремний термін за вбивство в 2006 році працівника банку Сандро Гіргвліані. Справа про це вбивство мала широкий резонанс у Грузії, оскільки до вбивства С.Гіргвіліані побічно були причетні колишній міністр внутрішніх справ Вано Мерабішвілі, начальник департаменту конституційної безпеки Дата Ахалая та інші високопоставлені працівники правоохоронних органів.