11:49 09.01.2018

Україна виноситиме на Генасамблею ООН нові резолюції з прав людини в Криму

Україна виноситиме на Генасамблею ООН нові резолюції з прав людини в Криму

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко анонсував винесення на розгляд Генеральної асамблеї нових резолюцій про стан із правами людини в окупованому Криму.

"Буде і третя, і четверта, і п'ята. Хотілося б, щоб їх було 50 або 100 - сподіваюся, питання про повернення Криму буде вирішено раніше... Такі резолюції мають свою своєрідну еволюцію: минає рік, змінюються обставини, ухвалюється нова редакція. Але ми все-таки сподіваємося, що до наступного року буде бодай маленький прогрес у питанні допуску моніторингової місії ООН до Криму", - сказав В.Єльченко в інтерв'ю виданню "Європейська правда", оприлюдненому у вівторок.

Також, коментуючи заяви окупаційної влади про нібито запрошення спостерігачів ООН до окупованого Криму для здійснення моніторингу ситуації з правами людини на півострові, він зазначив, що буде тільки радий, якщо самопроголошена влада Криму запросить спостерігачів ООН, і це аж ніяк не означає визнання російської юрисдикції.

"Питання не в запрошенні, воно може бути від будь-кого. ООНівська місія не поїде до Криму, не маючи дозволу України. Ми цей дозвіл апріорі дамо, питання лише в тому, які будуть умови направлення такої місії. Досі Росія висувала абсолютно неприйнятні умови. Наприклад, щоб до місії не входили фахівці, котрі працюють у складі моніторингової місії ООН в Україні, тобто щоб не було жодної згадки слова "Україна". Але це вже принципове питання для ООН, адже організація направляє тих людей, яких вважає за потрібне, і не Росія їх обирає", - пояснив дипломат.

В.Єльченко наголосив, що, незважаючи на заяви окупаційної влади, Росія ніколи не запросить спостерігачів до Криму.

"У Росії розуміють: те, що напише місія, відвідавши Крим, матиме для них іще страшніші наслідки, ніж якщо не пускати туди цю місію", - додав постпред.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Бюро ПАРЄ відмовило в проведенні термінових дебатів на тему Солсбері, незаконних виборів у Криму тощо

Київ має намір посилити тиск на РФ для звільнення політв'язня Балуха

Український омбудсмен просить російську колегу перевірити інформацію про щонайменше 4 неприродні смерті в СІЗО Сімферополя від початку місяця

ЄС має призначити свого спецпредставника з питань Криму і Донбасу, вважають у профільному комітеті Ради

Постпред Великої Британії при ООН нагадала про антиутопію "1984", говорячи про поведінку Росії

Україна закликає задіяти механізми ООН для запобігання злочинам, подібним до хімічної атаки в сирійській Думі

Порошенко: Необхідно позбавити РФ права вето в ООН

Світ знову вступив у період "холодної війни" - генсек ООН

Введення миротворців ООН на Донбас приведе до імплементації Мінських угод

Порошенко: Україна потребує підтримки ЄС ініціативи введення миротворців ООН на Донбас

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА