Реадмісія Саакашвілі до Польщі законна, але необхідно розібратися в процедурі її виконання
Реадмісія екс-президента Грузії, лідера "Руху нових сил" Міхеіла Саакашвілі з України до Польщі була законною, але є питання до процедури її здійснення, наголошує уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.
"Реадмісія справді була законною. Інше питання, як вона виконувалася і чи не було в цьому випадку надмірного застосування сили до людини. Це питання, яке залишається. Залишається питання щодо транспортування, це одне з запитань, яке я поставила і прикордонній, і міграційній службам. Є ще деякі процедурні питання, що стосуються саме реадмісії, на які я хотіла б отримати відповіді, і залишається ще одне питання: чи можна здійснювати реадмісію особи, яка сьогодні має статус обвинувачуваного", - сказала В.Лутковська в ефірі "5 каналу" в середу.
Вона нагадала, що відкрила провадження і звернулася з запитами до Державної прикордонної служби, Державної міграційної та інших служб щодо процедури реадмісії М.Саакашвілі. "Запити тільки відправлено, я чекаю на відповіді. Залежно від того, якими вони будуть, можна буде говорити про порушення чи ні", - пояснила омбудсмен.
Як повідомлялося, М.Саакашвілі 12 лютого затримали в Києві й повернули до Польщі за процедурою реадмісії. Прикордонна служба Польщі поінформувала, що М.Саакашвілі прийнятий на території Польщі на підставі заяви Державної міграційної служби України про реадмісію.
В.Лутковська відкрила провадження, яким досліджуватиметься процедура реадмісії М.Саакашвілі з України до Польщі. "Ми відкрили провадження з цього приводу. В рамках цього провадження готуються відповідні запити до Генеральної прокуратури щодо процесуальних статусів пана Саакашвілі. Готуються відповідні запити до прикордонної та міграційної служб щодо процедури його реадмісії в частині використання приватного борту й інших моментів", - повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" представник омбудсмена зі зв'язків із громадськістю Михайло Чаплига 13 лютого.