Інтерфакс-Україна
16:54 08.03.2018

У Єврокомісії визнають, що до справжньої рівності жінок ще лежить великий шлях

2 хв читати
У Єврокомісії визнають, що до справжньої рівності жінок ще лежить великий шлях

Європейська комісія відзначила Міжнародний жіночий день публікацією доповіді про ситуацію із забезпеченням рівності між жінками та чоловіками в Євросоюзі.

"Ще треба буде пройти довгий шлях (в питаннях рівності - ІФ)", - роблять висновок автори доповіді.

За їхніми даними, в деяких сферах у питанні рівності жінок і чоловіків немає прогресу. На жінок покладається найбільша частка сімейних обов'язків, розрив у винагороді за рівну працю між чоловіками і жінками застиг на 16% протягом ряду років, і продовжує залишатися проблемою насильство по відношенню до жінок.

"Питання про рівність між жінками і чоловіками - на видному місці порядку денного (ЄС - ІФ), але прогрес на місцях залишається повільним. Щоб домогтися справжніх змін на благо жінок, ми повинні усвідомити це і наші наміри перетворити в дії", - заявив в зв'язку з 8 березня перший заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс.

Такий перехід до справи, за його словами, вимагає ухвалення нових законодавчих інструментів, які Єврокомісія запропонувала, зокрема, щодо рівноваги між професійної і приватним життям працюючих батьків, а також заходів проти розриву в оплаті праці жінок і чоловіків та боротьби проти насильства щодо жінок.

У доповіді повідомляється, що в той час, як жінки в Європі мають більш високий рівень освіти (44% жінок у віці 30-34 років мали в 2016 році університетські дипломи при 34% у чоловіків), вони, як і раніше, недостатньо репрезентовані на відповідальних постах на підприємствах і отримують зарплати в середньому на 16% нижче, ніж чоловіки, по всьому Євросоюзу.

Жінки менше від чоловіків репрезентовані в політиці. У шести країнах ЄС (в Угорщині, Греції, на Кіпрі, в Латвії, на Мальті і в Хорватії) жінок серед парламентарів менше 20%, заявляють автори доповіді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський на нараді з прем'єром обговорив майбутню конфігурацію виконавчої влади

ЄС до серпня не запроваджуватиме мит проти США - фон дер Ляєн

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА