12:15 18.03.2018

Саакашвілі знову заявляє про готовність приїхати в Україну і постати перед судом

2 хв читати
Саакашвілі знову заявляє про готовність приїхати в Україну і постати перед судом

Лідер партії "Рух нових сил", екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі знову запевняє про свою готовність приїхати в Україну і постати перед судом, щоб довести неспроможність звинувачень проти нього з боку українських правоохоронних органів.

"Я підкоряюся українським законам, навіть якщо виконавці цих законів – цілковиті шарлатани... Я приїду в Україну в будь-який момент. Я вимагаю, щоб справу поновили... Я вимагаю бути судимим в українському суді... Я абсолютно впевнений у своїй правоті", – сказав М.Саакашвілі в ефірі телеканалу NewsOne в неділю.

Як повідомлялося, в травні 2015 року президент України Петро Порошенко підписав указ про надання громадянства України для М.Саакашвілі. У липні 2017 року президент України своїм указом позбавив М.Саакашвілі українського громадянства, коли той перебував у США. У вересні 2017 року політик перетнув польсько-український кордон в оточенні своїх прихильників, які фактично прорвали кордон.

3 січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив М.Саакашвілі в позові до управління ДМС у Київській області через відмову в наданні йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту. 5 лютого Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив це рішення, але 6 лютого захист М.Саакашвілі подав касацію на рішення КААС до Касаційного адміністративного суду.

12 лютого М.Саакашвілі затримали у Києві та повернули в Польщу за процедурою реадмісії.

У березні захист М.Саакашвілі звернувся в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зі скаргою, в якій просить визнати незаконними дії органів державної влади України щодо політика в частині порушення прав людини. У поданій скарзі адвокати відзначають жорстоке поводження з М.Саакашвілі під час його незаконного затримання і видворення з території України і протиправні дії П.Порошенка під час позбавлення М.Саакашвілі громадянства України.

Захист екс-президента Грузії також оскаржить факти незаконного затримання його кілька разів з грудня 2017 року без відповідних на те правових підстав.

16 березня Касаційний адміністративний суд Верховного суду України відмовив адвокатам М.Саакашвілі в забезпеченні участі П.Порошенка в процесі з розгляду скарги на указ про позбавлення М. Саакашвілі громадянства України.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Саакашвілі 3 червня представить у польському Перемишлі свою програму розвитку України

"Рух нових сил" знову заявив, що їхніх активістів не було в наметовому містечку біля Ради

Адвокат пропонує Генпрокуратурі закрити справу "про гроші Курченка" щодо Саакашвілі

Саакашвілі назвав конфлікт із Порошенком конфліктом світоглядів

Саакашвілі заявляє про непричетність "Руху нових сил" до сьогоднішньої акції біля ВР

Саакашвілі хоче через суд скасувати наказ МВС, який став підставою для позбавлення його громадянства України

Саакашвілі проанонсував висунення кандидатур "від народу" в президенти і ВР

Ситуація із Саакашвілі не додає авторитету Україні - Кличко

"Рух нових сил" Саакашвілі, партія Капліна та ще низка організацій претендують на проведення акцій у центрі Києва 18 лютого

Реадмісія Саакашвілі до Польщі законна, але необхідно розібратися в процедурі її виконання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА