Інтерфакс-Україна
15:30 16.05.2018

Луценко виступає за створення нової правоцентристської партії

2 хв читати
Луценко виступає за створення нової правоцентристської партії

Генеральний прокурор України Юрій Луценко закликає до створення в країні нової правоцентристської партії.

"Чесно кажу, що виступав і виступаю за створення правоцентристської партії, що має бути провайдером плану європейських реформ", - сказав він в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Думаю, що і "Народному фронту", і БПП, і низці інших партій вже давно час зрозуміти, що самодостатні люди, середній і креативний клас, давно шукають не вождів, а стабільну політичну силу, що обстоює їхні інтереси", - наголосив генпрокурор.

При цьому, на його думку, "старі партії вже не мають шансів". "Потрібно самоочищення, об'єднання і оновлення. Це стосується і назви, і керівництва, і цілей", - вважає він.

Ю.Луценко також висловився за посилення повноважень парламенту. "Усі знають, що Арсеній Яценюк цього давно домагається. Я теж так вважаю, тільки менш публічно", - сказав він.

На думку генпрокурора, президент має підтримати зміни до Конституції, "які він уже раз вносив, але нещаслива поправка про особливий статус Донбасу вбила цю пропозицію".

"Обласні та районні адміністрації мають піти у небуття, префекти мають укріплювати країну від можливого сепаратизму, а всіма виконавчими органами має управляти Кабмін за особливими процедурами", - сказав Ю.Луценко, зазначивши, що "єдина розбіжність із лідерами "Народного фронту" - я вважаю, що в нинішній ситуації в Україні як мінімум до відновлення територіальної цілісності і міністр оборони, і міністр закордонних справ мають контролюватися президентом".

"Наскільки я знаю, президент переважно згоден з цією позицією, питання лише в часі та політичній фігурації, коли це може статися", - зазначив він.

Ю.Луценко не став говорити про свою можливу участь у цьому проекті на парламентських виборах у 2019 році, запропонувавши подивитися спочатку на результати президентських виборів. "Вони визначатимуть загрози і виклики наступного політичного сезону, а значить - Верховної Ради", - вважає він.


Повний текст інтерв'ю Ю.Луценка буде опубліковано на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Климпуш-Цинцадзе: Україна не має права ігнорувати зауваження, викладені у звіті Єврокомісії

"Євросолідарність" закликає Раду і Кабмін обговорити доповідь Єврокомісії по Україні і врахувати її в роботі

Кличко: На наступній сесії Київради планується збільшити фінансування Сил безпеки і оборони ще на 1 млрд грн.

Апеляційний адміністративний суд визнав незаконним блокування міжнародної діяльності Порошенка

Нардеп Слинько увійшов до фракції "Слуга народу"

Раді рекомендують ухвалити закон щодо уточнення питання проходження військової служби співработниками розвідорганів - нардеп

Орбан би не переміг, якби вибори відбулися зараз, але до весни ще багато часу - депутат Закарпатської облради Цебер

Центристи D66 перемагають на дострокових виборах у Нідерландах – ЗМІ

У Нідерландах на виборах у парламент суспільство вибрало стабільність - Климпуш - Цинцадзе

Порошенко під час передачі допомоги ЗСУ звинуватив ДССЗЗІ в тому, що залишила бригади "без очей"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА