13:34 21.05.2018

Фракція "БПП" просить профільний комітет ВР форсувати роботу над законопроектом про дипслужбу з пропозиціями президента

3 хв читати

Парламентська фракція "Блок Петра Порошенка" просить комітет із закордонних справ якнайшвидше розглянути законопроект про дипломатичну службу з пропозиціями президента.

"Фракція "Блок Петра Порошенка" просить комітет із закордонних справ прискорити роботу над законопроектом про дипломатичну службу з пропозиціями президента України", - заявив лідер фракції Артур Герасимов на погоджувальній раді керівників фракцій і груп у понеділок в Києві.

Він підкреслив, що нинішній дипломатичний фронт - це "грізна сила в протистоянні російської агресії, яку необхідно якомога швидше підтримати на законодавчому рівні".

Як повідомлялося, Верховна Рада підтримала відповідний законопроект №7322 у першому читанні 7 грудня 2017 року, а в другому і в цілому - 5 квітня 2018 року.

Як це передбачено чинним законодавством, послів, представників України і голів місій при міжнародних організаціях призначатиме і звільнятиме президент України за поданням міністра закордонних справ. Нововведенням стало те, що МЗС повинно буде проводити консультації в профільному комітеті Верховної Ради перед внесенням президенту України подання про призначення посла.

Згідно із законопроектом, порядок ротації дипломатів визначатиме МЗС, проте вона є обов'язковою умовою проходження дипслужби. Терміни довгострокових відряджень дипломатів становитимуть до чотирьох років у країнах із нормальним кліматом і стабільною безпекою і до трьох років у державах зі складними кліматичними умовами або складною безпековою ситуацією. При цьому законопроект передбачає, що час між довгостроковими відрядженнями має становити два-чотири роки. Дипломати можуть відмовитися від ротації певну кількість разів і в прописаних законом випадках.

Документ передбачає, що дипломатичні посади в органах дипслужби поділяються на три категорії - "А", "Б" і "В" - залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень.

Закон набуде чинності через шість місяців після його опублікування, а нині чинний закон "Про дипломатичну службу" втратить силу.

4 травня президент України Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою закон "Про дипломатичну службу" через норми про обов'язкові консультації Міністерством закордонних справ України в комітеті Верховної Ради у закордонних справах перед призначенням послів. Відповідні зауваження містяться в пропозиціях президента України до законопроекту (№7322) "Про дипломатичну службу", який повернуто до парламенту 4 травня.

На думку президента України, це положення необхідно виключити із закону, оскільки воно не відповідає Конституції України, не узгоджується з законом про комітети Верховної Ради і не враховує правові позиції Конституційного суду України.

Як зазначається в пропозиціях президента, Конституцією встановлено, що комітети парламенту створюються для здійснення законопроектної роботи, підготовки і попереднього розгляду питань, віднесених до повноважень Верховної Ради, виконання контрольних функцій відповідно до Конституції.

В пропозиціях також зазначено, що, відповідно до закону про комітети Верховної Ради, парламентські комітети проводять попереднє обговорення кандидатур лише тих посадових осіб, яких парламент призначає, затверджує або дає згоду на їх призначення.

Крім того, президент не згоден з наділенням Кабінету Міністрів повноваженнями щодо визначення статусу, завдань і функцій спеціальних місій, які визначені як тимчасові, представляють Україну і спрямовуються до іншої держави.

Згідно з регламентом Верховної Ради після накладення вето президента і спрямування в парламент пропозицій щодо законопроекту результати голосування за нього вважаються скасованими і відкривається процедура його повторного розгляду в парламенті. Під час розгляду пропозицій глави держави парламенту необхідно 226 голосів, щоб підтримати і схвалити їх, і 300 голосів, щоб подолати вето.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

У "Батьківщині" сумніваються, що Фріз відповідає посаді глави Міністерства у справах ветеранів

"БПП" бачить Фріз на посаді глави Міністерства у справах ветеранів

Нардеп із "БПП" пропонує заборонити "публічний прояв сексуальної орієнтації"

У "БПП" вважають пріоритетними для розгляду поточного тижня три законопроекти

"БПП" вимагає від Нацради переглянути ліцензію телеканалу "NEWSONE" за антиукраїнську інформполітику

Порошенко закликав фракцію БПП підтримати закон про Антикорупційний суд і поправки до закону про дипслужбу

Фракція БПП зібралася на засідання у четвер, очікують президента - Фріз

Розроблений робочою групою законопроект про нацбезпеку суперечить реформам у секторі безпеки і оборони

У ВР є голоси для відставки Данилюка з посади міністра фінансів

Нардеп Фріз сподівається, що мовний чинник відносин України й Угорщини не стане на заваді євроатлантичній інтеграції України

ОСТАННЄ

Порошенко закликав Путіна звільнити українських заручників та активізувати роботу в "нормандському форматі"

ВР дала старт створенню Антикорупційного суду, "за" - 265

ВР ухвалила рамковий закон про національну безпеку України

Посольство США в Україні закликає РФ надати доступ до всіх українських ув'язнених, зокрема до Сенцова

Звільнення Сенцова та інших утримуваних в РФ українців у рамках двостороннього обміну стане важливим кроком уперед - посли країн G7

Трамп підписав указ, щоб покласти край практиці поділу сімей нелегалів

Порошенко обговорив з главою МЗС Литви розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі

Глава МЗС Литви в Києві проведе переговори з керівництвом Української держави та відвідає Луганську область

Комітет з питань економічної політики рекомендує парламенту взяти до відома звіт Кабміну за 2017 рік

Парламент Угорщини прийняв поправки, що утрудняють нелегалам отримання притулку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА