Інтерфакс-Україна
10:57 13.06.2018

Апеляції у справах НАБУ, які перебувають на розгляді в загальних судах, не потраплять до Антикорупційного суду

2 хв читати
Апеляції у справах НАБУ, які перебувають на розгляді в загальних судах, не потраплять до Антикорупційного суду

Справи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені в загальних судах, а не в Вищому антикорупційному суді, підкреслюють в громадській організації "Центр протидії корупції", посилаючись на опублікований текст закону .

"Закон передбачає, що справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені також у загальних судах. Так, апеляція відбудеться в обхід Антикорупційному суду", - сказано в повідомленні організації, опублікованому на її сайті.

В "Центрі протидії корупції" підкреслюють, що відповідна норма не була зачитана головою комітету з питань правової політики і правосуддя Русланом Князевичем в сесійній перед голосуванням за закон і не обговорювалася на комітеті.

У повідомленні також наголошується, що, згідно з домовленостями з міжнародними партнерами, апеляція в справах, які зараз на розгляді в загальних судах, мала відбутися в апеляційній палаті Антикорупційного суду.

"Ця норма - амністія для всіх ТОП-корупціонерів, чиї справи вже в судах. Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту просто перед голосуванням", - цитують в повідомленні главу правління "Центру протидії корупції" Віталія Шабуніна.

Він підкреслив, що в таблиці, опублікованій на сайті Верховної Ради, цієї поправки не було, і апеляція повинна була бути в Антикорупційне суді.

Глава Transparency International Україна Ярослав Юрчишин додав, що допущена помилка повинна бути виправлена - необхідно проголосувати зміни в закон. "Прийнята норма відкладає ухвалення остаточних рішень у справах НАБУ ще на кілька років. Ця норма означає, що саме тому президент України повинен невідкладно подати зміни до закону і виправити цю помилку", - сказав він.

В офіційному виданні парламенту "Голос України" в середу опубліковано закон про Вищу антикорупційному суді.

Як повідомлялося, Верховна Рада 7 червня ухвалила закон про Вищий антикорупційний суд (ВАКС, президентський законопроект №7440), що є однією з ключових умов продовження співпраці з МВФ. Спікер парламенту А.Парубій підписав закон 9 червня. 10 червня документ надійшов до адміністрації президента України.

Деякі положення законопроекту в другому читанні були змінені в результаті консультацій з МВФ. Найбільш дискусійною була норма про вирішальну роль громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів.

Зокрема, закон визначає порядок проведення конкурсу з добору антикорупційних суддів.

Згідно з текстом законопроекту в редакції другого читання, ВАКС будуть підслідними кримінальні провадження стосовно корупційних злочинів, передбачених у примітці ст.45 (1) Кримінального кодексу України, ст. 206 (2), 209, 366 (1) КК.

Закон набуває чинності наступного дня після публікації, за винятком деяких положень, які набирають чинності з початком роботи суду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА