10:57 13.06.2018

Апеляції у справах НАБУ, які перебувають на розгляді в загальних судах, не потраплять до Антикорупційного суду

2 хв читати
Апеляції у справах НАБУ, які перебувають на розгляді в загальних судах, не потраплять до Антикорупційного суду

Справи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені в загальних судах, а не в Вищому антикорупційному суді, підкреслюють в громадській організації "Центр протидії корупції", посилаючись на опублікований текст закону .

"Закон передбачає, що справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть завершені також у загальних судах. Так, апеляція відбудеться в обхід Антикорупційному суду", - сказано в повідомленні організації, опублікованому на її сайті.

В "Центрі протидії корупції" підкреслюють, що відповідна норма не була зачитана головою комітету з питань правової політики і правосуддя Русланом Князевичем в сесійній перед голосуванням за закон і не обговорювалася на комітеті.

У повідомленні також наголошується, що, згідно з домовленостями з міжнародними партнерами, апеляція в справах, які зараз на розгляді в загальних судах, мала відбутися в апеляційній палаті Антикорупційного суду.

"Ця норма - амністія для всіх ТОП-корупціонерів, чиї справи вже в судах. Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту просто перед голосуванням", - цитують в повідомленні главу правління "Центру протидії корупції" Віталія Шабуніна.

Він підкреслив, що в таблиці, опублікованій на сайті Верховної Ради, цієї поправки не було, і апеляція повинна була бути в Антикорупційне суді.

Глава Transparency International Україна Ярослав Юрчишин додав, що допущена помилка повинна бути виправлена - необхідно проголосувати зміни в закон. "Прийнята норма відкладає ухвалення остаточних рішень у справах НАБУ ще на кілька років. Ця норма означає, що саме тому президент України повинен невідкладно подати зміни до закону і виправити цю помилку", - сказав він.

В офіційному виданні парламенту "Голос України" в середу опубліковано закон про Вищу антикорупційному суді.

Як повідомлялося, Верховна Рада 7 червня ухвалила закон про Вищий антикорупційний суд (ВАКС, президентський законопроект №7440), що є однією з ключових умов продовження співпраці з МВФ. Спікер парламенту А.Парубій підписав закон 9 червня. 10 червня документ надійшов до адміністрації президента України.

Деякі положення законопроекту в другому читанні були змінені в результаті консультацій з МВФ. Найбільш дискусійною була норма про вирішальну роль громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів.

Зокрема, закон визначає порядок проведення конкурсу з добору антикорупційних суддів.

Згідно з текстом законопроекту в редакції другого читання, ВАКС будуть підслідними кримінальні провадження стосовно корупційних злочинів, передбачених у примітці ст.45 (1) Кримінального кодексу України, ст. 206 (2), 209, 366 (1) КК.

Закон набуває чинності наступного дня після публікації, за винятком деяких положень, які набирають чинності з початком роботи суду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА