Інтерфакс-Україна
15:31 25.06.2018

Намір Ягланда просити про звільнення Сенцова не пов'язаний із планами делегації РФ повернутися до ПАРЄ - Ар'єв

2 хв читати
Намір Ягланда просити про звільнення Сенцова не пов'язаний із планами делегації РФ повернутися до ПАРЄ - Ар'єв

Голова делегації Верховної Ради в ПАРЄ Володимир Ар'єв не пов'язує можливе звільнення українського режисера Олега Сенцова, утримуваного в РФ, на прохання генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда з перспективою російської делегації в ПАРЄ відновити свої права.

"Я не думаю, що це дуже пов'язані речі, оскільки для того, щоб повернутися, Росія повинна зробити вагомі кроки, й не один. Багато членів ПАРЄ дотримується саме такої думки. Тільки один Сенцов - це не питання. По-перше, не вирішується питання щодо інших українських політв'язнів, яких майже 70", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

На думку В.Ар'єва, ініціатива генсека Ради Європи просити президента РФ звільнити О.Сенцова свідчить скоріше про бажання Т.Ягланда відновити діалог з Україною.

"Тому що останнім часом через його позицію, яка виходить із його хороших стосунків із Володимиром Путіним, відносини (з українською стороною - ІФ), скажімо так, погіршилися", - зазначив голова української делегації.

При цьому він наголосив, що українська делегація в ПАРЄ протистоятиме внесенню змін до регламенту організації, які дадуть змогу відновити в правах делегацію РФ без виконання вимог асамблеї.

За словами В.Ар'єва, якщо Росії вдасться пролобіювати зміну регламенту, українська та деякі інші делегації розглядатимуть питання про припинення роботи в ПАРЄ.

"Для нас одна позиція важлива - щоб не асамблея йшла назустріч вимогам шантажу Росії, а Росія повинна йти назустріч законним вимогам асамблеї, тому що Росія брала на себе ці зобов'язання, коли вступала до Ради Європи", - сказав він.

Говорячи про процедуру проходження пропозицій щодо змін до регламенту асамблеї, В.Ар'єв пояснив, що Ad-hoc комітет може згрупувати й направити їх до Бюро ПАРЄ з рекомендаціями, в які комітети далі їх направляти.

"У п'ятницю Бюро асамблеї, яке останнім часом є трохи проросійським, розглядатиме питання відповідного направлення тих чи інших пропозицій до різних комітетів. Потім процедура розгляду в комітетах: призначається доповідач, триває дискусія. Там ми й працюватимемо", - пояснив голова делегації ВР.

За його словами, проходження питання в комітетах триватиме близько півроку, й воно не може бути винесене на розгляд асамблеї під час осінньої сесії.

В.Ар'єв допускає, що РФ домагатиметься винесення питання змін до регламенту на постійний комітет.

"Це скорочена асамблея - і за складом, і за часом, - яка відбудеться в Гельсінкі наприкінці року. Але ми виступатимемо категорично проти винесення такого важливого питання на постійний комітет, оскільки такі серйозні зміни має вирішувати виключно асамблея, а отже, це може бути не раніше ніж у січні", - заявив В.Ар'єв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

Україна на всіх робочих рівнях з'ясовує зі США деталі по постачанню оборонної підтримки - Зеленський

Рютте: Україна у "короткостроковій перспективі" не зможе обійтися без допомоги США

Макрон "оптимістично налаштований" щодо співпраці з Путіним по Ірану, "трохи менше" щодо України – ЗМІ

Лубінець називає тиском заклики до нього депутатів подати Кременя на перепризначення мовним омбудсманом

Верховний суд скасував рішення про заборону партії "Наш край"

МВФ зобов’язав Україну до кінця липня-2025 підготувати дорожню карту для усунення прогалин у структурі ІСІ

Навроцький обіцяє зустрітися із Зеленським – ЗМІ

Зеленський обговорив з Алієвим боротьбу проти агресії РФ та розвиток двосторонніх відносин

Рада розгляне законопроєкт про створення Спецтрибуналу на найближчому засіданні – Стефанчук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА