14:55 11.07.2018

Правовий комітет ВР не визначився з формулюванням правки щодо подання апеляції до ВАКС

2 хв читати
Правовий комітет ВР не визначився з формулюванням правки щодо подання апеляції до ВАКС

Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту ухвалити в цілому законопроект №7441 про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів у зв'язку з ухваленням закону про Вищий антикорупційний суд, при цьому з формулюванням правки про апеляцію в антикорупційних кримінальних справах комітет не визначився.

"Є багато різних думок, тому робоча група пропонує комітету прийняти рішення, щоб із цим питанням визначилася зала", - сказав член комітету Сергій Алєксєєв (фракція "Блок Петра Порошенка"), представляючи законопроект на засіданні комітету в середу.

Він зазначив, що є різні позиції щодо того, які кримінальні справи мають передавати в апеляційну палату Вищого антикорупційного суду. "Йдеться про те, яку кількість справ передавати до Вищого антикорупційного суду. Формулювання "які підслідні НАБУ" та "які перебувають у провадженні НАБУ" - це дещо різні речі. Тому що у нас понад 2 тисячі справ підслідні НАБУ, але у провадженні перебувають 38", - пояснив народний депутат.

У зв'язку з цим комітет рекомендував парламенту ухвалити законопроект №7441 у цілому з урахуванням пропозиції С.Алєксєєва про те, що сесійна зала визначиться з тим, в якому саме формулюванні підтримувати поправку щодо апеляції.

Водночас народний депутат із фракції "Блок Петра Порошенка" Мустафа Найєм на засіданні комітету зазначив, що є пропозиція сформулювати компромісну позицію "про передачу до апеляційної палати антикорупційного суду тих справ, які були передані НАБУ і САП до першої інстанції".

Деякі члени комітету підтримали таку пропозицію, зокрема й голова комітету Руслан Князевич. Проте деякі народні депутати висловилися за те, що відповідна пропозиція має бути викладена письмово, перш ніж її підтримувати на засіданні комітету.

Р.Князевич у коментарі журналістам пояснив, що коли між парламентськими силами буде знайдено компроміс до цієї поправки, комітет може знову зібратися для того, щоб її розглянути та схвалити. Або ж це питання може бути винесене вже на розгляд сесійної зали парламенту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА