Інтерфакс-Україна
13:00 08.09.2018

У ПАРЄ закликали Київ дотримуватися прав Седлецької на "конфіденційність джерел"

2 хв читати
У ПАРЄ закликали Київ дотримуватися прав Седлецької на "конфіденційність джерел"

У Парламентській асамблеї Ради Європи висловили стурбованість через рішення суду надати доступ ГПУ до інформації в телефоні журналіста Наталії Седлецької та закликали українську владу забезпечити дотримання її прав на конфіденційність джерел.

"Журналісти-розслідувачі відіграють основну роль "сторожового пса" в наших суспільствах, оскільки вони розслідують корупцію або зловживання владою. Їхня робота заснована на різних джерелах, і вони мають право зберігати ці джерела в таємниці", - наводить інтернет-видання "Українська правда" заяву доповідача ПАРЄ з питань свободи ЗМІ та безпеки журналістів Джорджа Фолкса.

Дж.Фолкс нагадує, що збереження конфіденційності джерел - "стандарт, встановлений Європейським судом з прав людини".

"Закликаю українську владу забезпечити дотримання права журналіста Наталії Седлецької зберегти конфіденційність її джерел", - заявив Дж.Фолкс.

Як повідомлялося, 4 вересня редакція програми антикорупційних розслідувань "Схеми" заявила, що Генпрокуратура отримала доступ до інформації телефону головного редактора програми Н.Седлецької, та розцінила це як тиск на незалежного журналіста.

"Печерський районний суд Києва надав доступ Генеральній прокуратурі до телефонних розмов, смс та місцезнаходження телефону Наталки Седлецької у справі про ймовірне розголошення державної таємниці та даних досудового слідства директором НАБУ Артемом Ситником. Не за конкретний день, а за 17 місяців", - йдеться в заяві на сторінці програми "Схеми: корупція в деталях" у соцмережі Facebook.

Того самого дня речник Генпрокуратури Андрій Лисенко у Facebook повідомив, що інформація з телефону Н.Седлецької, до якої отримали доступ прокурори, не містить змісту розмов, і не буде ніякого втручання в професійну діяльність та особисте життя журналіста.

"Судом дозволено провести дослідження матеріалів оператора телекомунікацій за період у 17 місяців. Це обумовлено необхідністю встановлення дати, часу та місця ймовірного розголосу даних з обмеженим доступом керівником НАБУ (Національного антикорупційного бюро України - ІФ) у рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 163, ч. 1 ст. 182, ч. 1 ст. 328, ч. 2 ст. 387 Кримінального кодексу України", - повідомив речник Генпрокуратури.

Крім того, за його словами, Н.Седлецька виступає разом з іншими громадянами як можливий свідок.

За підсумками зустрічі з генпрокурором нардеп фракції "Блок Петра Порошенка" Ольга Червакова повідомила, що Ю.Луценко ініціював листа до оператора мобільного зв'язку "Київстар" про звуження обсягу інформації, знятої з телефону Н.Седлецької.

Генпрокуратура отримала також дозвіл суду на перевірку смс-повідомлень (за 17 місяців) у телефоні журналістки видання "Новое время" Крістіни Бердинських.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Климпуш-Цинцадзе: Віткофф перебуває в полоні ілюзій, які йому нав’язує РФ

США зондують, на що можуть погодитися Україна та РФ - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рютте: НАТО стоїть з Україною, наша відданість конкретна та видима

Війни в Україні та на Близькому Сході неможливо зупинити комерційними угодами - нардеп Сірко

Париж планує збільшити оборонний бюджет на 3 млрд євро - прем'єр Франції

В Єврокомісії пояснюють, що економічна інтеграція України з ЄС до набуття членства передбачає входження в єдиний ринок з гармонізацією законодавства

Кабмін провів низку кадрових призначень

В Єврокомісії переконані, що Київ веде переговори з Вашингтоном щодо угоди про мінерали в інтересах України

Мережко: по суті, Путін через Віткоффа пропонує Трампу хабар за українські території

Верхня палата парламенту Австрії розгляне резолюцію щодо викрадених РФ українських дітей - Кондратюк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА