Інтерфакс-Україна
13:44 28.09.2018

Кучма заявив про намір залишити ТКГ, коли досягне критичного віку

2 хв читати
Кучма заявив про намір залишити ТКГ, коли досягне критичного віку

Другий президент України Леонід Кучма (1994-2005) заявляє, що завершить роботу в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, коли досягне критичного віку.

"Я для себе вже давно прийняв рішення, коли я досягну свого критичного віку, я подякую всім, хто зі мною там (у ТКГ - ІФ) працював, і піти, дати можливість попрацювати іншим", - сказав Л.Кучма журналістам у п'ятницю в Києві.

Він зазначив, що працює в ТКГ на громадських засадах.

Л.Кучма нагадав, що працює в контактній групі в Мінську понад чотири роки.

"До ста поїздок до Мінська. А кожна зустріч за зачиненими дверима ... І коли ти знаєш, що зрушень серйозних не буде, коли ти приїжджаєш і знаєш, що інша сторона приїжджає із заздалегідь підготовленими відповідями", - сказав він.

Л.Кучма зазначив, що стосовно Мінського процесу лунає багато критики, й "охочих не знайдеться, оскільки це не хлібне місце".

Другий президент України наголосив, що остаточно для себе вирішив це питання. "Колись треба мені зупинитися... Коли я досягну критичного віку, я маю прийняти таке рішення. Коли я приїжджаю додому, я дві доби відходжу від цих зустрічей, а там перед кожною зустріччю обов'язково пігулку заспокійливу під язик... Там занадто важкі розмови. А коли ти знаєш, що результату немає, коли ти знаєш, що приймаємо рішення з 1 вересня оголосити перемир'я, а воно не виконується", - розповів Л.Кучма.

Він наголосив, що хотів би, щоб критики Мінського процесу зрозуміли, що цьому процесу немає альтернативи.

"Невже ми всі думаємо, що Порошенко (президент України Петро Порошенко - ІФ) не хотів би Будапештського формату, але тоді не хотів цього Обама (колишній президент США Барак Обама - ІФ) і той самий Путін (президент РФ Володимир Путін - ІФ). А сьогодні може хтось подумати, що Трамп (президент США Дональд Трамп - ІФ) туди ввійде в цей формат або Мей (прем'єр міністр Великої Британії Тереза Мей - ІФ) – адже вони підписанти Будапештського меморандуму? Якщо "нормандська четвірка" не збирається з жовтня 2016 року, то цих узагалі не збереш ніколи, тому необхідно користуватися тим, що є, і дорожити цим", - наголосив Л.Кучма.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

Порошенко обговорив з Сікорським власні розробки в сфері ОПК

Сікорський поки не бачить підстав для розриву дипвідносин з РФ

МЗС Чехії викликає російського посла для пояснень

Петиція за присвоєння Парубію звання Героя України набрала 25 тисяч голосів

Порошенко обговорив з головою комітету Європарламенту підтримку українського ОПК та використання російських активів

Відносна більшість українців за демократію, але під час війни тяжіють до наявності сильного лідера, – соцопитування КМІС

Європарламент схвалив резолюцію щодо звітів Єврокомісії за 2023-24 роки про прогрес України в реформах – Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА