Інтерфакс-Україна
17:21 26.11.2018

Кравчук, Кучма та Ющенко закликають ВР у разі запровадження воєнного стану скасувати норму про скасування виборів

2 хв читати
Кравчук, Кучма та Ющенко закликають ВР у разі запровадження воєнного стану скасувати норму про скасування виборів

Перший, другий і третій президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко направили до Верховної Ради звернення, в якому закликають за можливого запровадження воєнного стану внести зміни до закону "Про правовий режим воєнного стану", прибравши з нього норму про скасування виборів і про надмірне обмеження прав і свобод людей.

"Сьогодні Україна стоїть перед непростим вибором. Незабаром Верховній Раді доведеться ухвалити рішення про введення воєнного стану, яке в будь-якому разі стане доленосним. Цинічний і неприхований напад Російської Федерації на українські кораблі в Керченській протоці, захоплення суден і полон військових є відвертим актом збройної агресії держави, яка вже окупувала 13% нашої території. Але чи стане введення Україною воєнного стану найкращою відповіддю на цей виклик? Можливо, саме для введення на берегах Дніпра надзвичайного режиму Кремль і влаштовував свою настільки зухвалу і демонстративну провокацію?", - йдеться в зверненні президентів до парламенту.

Вони вважають, що воєнний стан - це насамперед радикальне обмеження прав громадян України, включаючи повну заборону страйків, масових зібрань та акцій.

"Є ще один безпрецедентний ризик, пов'язаний із воєнним станом - це правовий хаос у державі", - йдеться в документі.

Крім того, вони наводять низку інших можливих наслідків введення воєнного стану.

"Якщо депутати вирішать, що альтернатив воєнному стану немає, вони мають внести зміни до закону України "Про правовий режим воєнного стану", прибравши з нього норму про скасування виборів і надмірне обмеження прав і свобод людей. Ми вважаємо, що одночасно з введенням воєнного положення і змінами до зазначеного закону депутати мають ухвалити постанову Верховної Ради про призначення президентських виборів на 31 березня 2019 так, як це передбачено чинною Конституцією України", - заявили президенти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

Обмеження гарантій безпеки для України в часі ще не обговорювалося – Зеленський

Зеленський провів спільну зустріч із премʼєром Нідерландів, президенткою Молдови та Генсеком Ради Європи

Поки що нічого не вказує на готовність Путіна зробити крок до миру, важливо продовжувати військову підтримку України - прем'єр Нідерландів

Українська делегація поїде в США після американсько-російських контактів на вихідних чи трохи пізніше – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА