12:45 06.12.2018

ВР удвічі розширила зону українського контролю в Чорному морі

2 хв читати
ВР удвічі розширила зону українського контролю в Чорному морі

Верховна Рада України ухвалила закон про прилеглу зону України, який фактично збільшить територію контролю в Чорному морі.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний законопроект (№8361) у другому читанні та в цілому підтримали 244 народні депутати на пленарному засіданні парламенту в четвер.

Згідно з документом, прилеглою зоною України стане пояс відкритого моря, який прилягає до територіального моря України, і зовнішня межа якого розташована на відстані не більше ніж 24 морські милі (їх відраховують від тих самих вихідних ліній, що і ширину територіального моря України). Як відомо, територіальні води України становлять 12 миль.

Україна на цій території здійснюватиме контроль, необхідний для запобігання порушенню митного, фіскального, міграційного та санітарного законодавства України.

Компетентні державні органи України матимуть право на прилеглій території зупиняти, оглядати, затримувати та заарештовувати судна і членів екіпажів, за винятком військових кораблів та інших державних суден, які використовуються з некомерційною метою.

Якщо судно порушить українське законодавство у зазначених сферах і здійснить спробу втекти, уповноважений орган матиме право переслідувати таке судно за гарячими слідами з метою його затримання та притягнення до відповідальності, згідно з Конвенцією ООН з морського права 1982 року. Право на переслідування припиняється, тільки-но судно ввійде в територіальне море держави, під прапором якої ходить, або будь-якої третьої держави.

Відключення автоматичної ідентифікаційної системи в прилеглій зоні всіма суднами, за винятком військових кораблів або інших кораблів, які використовуються з некомерційною метою, буде підставою для зупинення, огляду судна або переслідування за гарячими слідами.

Як зазначається в преамбулі, цей закон відповідає положенням Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Закон набуде чинності наступного дня після публікації.

Як зазначив член комітету з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник перед голосуванням за закон, цей документ є рамковим, і в подальшому необхідно розробити зміни до низки законодавчих актів, зокрема до Кримінального процесуального кодексу України.

Під час розгляду законопроекту в першому читанні одна з авторів ініціативи, на той час народний депутат Ірина Фріз пояснила: "Цей законопроект дасть змогу де-факто вдвічі збільшити територію контролю в Чорному морі".

"Прилегла зона, згідно з міжнародними нормами, не є ні зоною юрисдикції, ні зоною суверенітету. Однак ця зона є тією ділянкою морського простору, де будь-яка прибережна держава може здійснювати обмежений контроль щодо запобігання або затримання за (порушення - ІФ) певних правил", - пояснила вона.

За її словами, ухвалення цього закону дасть змогу кораблям морської охорони та Військово-морських сил перевіряти підозрілі судна не в межах 12-мильної зони, як нині, а за 24 милі від берегової лінії.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Порошенко: 17 грудня в ГА ООН розглядатимуть український проект резолюції про мілітаризацію Чорного та Азовського морів

Про результати слідства у "справі українських моряків" говорити поки що рано - Пєсков

Командувачі ВМС ЗС України і ВМС США обговорять агресію РФ у Чорному морі

Болтон: зустріч Путіна і Трампа не буде можлива, доки Москва не поверне Києву кораблі та моряків

Порошенко і Меркель обговорили питання припинення блокади Росією акваторії Азовського моря та звільнення українських моряків

Росія має звільнити українських моряків і забезпечити свободу навігації в Азовському морі - генсек НАТО

Порошенко: НАТО стежитиме за ситуацією в Азовському морі

Порошенко передав інститутам і державам-членам ЄС перелік проектів щодо соціально-економічного розвитку українського Приазов'я

Група громадських і політичних діячів просить Трампа посилити санкції проти РФ і допомогти Україні в зміцненні оборонного потенціалу на море

Порошенко передав Туску списки осіб і кораблів Росії, причетних до акту агресії в районі Керченської протоки

ОСТАННЄ

Експерти підготували для Сенату новий звіт про російське втручання у вибори на користь Трампа

Держдеп США підтримав ЄС у притягненні РФ до відповідальності за агресію проти України

Абсолютна більшість країн-членів ЄС підтвердила готовність ввести проти РФ санкції за агресію в Азово-Чорноморському басейні

Протидія РПЦ створенню незалежної української церкви була очікуваною, але недооціненою

Порошенко готовий на будь-які кроки, щоб знайти вбивць Шеремета і притягти їх до відповідальності

Порошенко до старту виборчої кампанії не збирається оголошувати, чи балотуватиметься на другий термін

Порошенко не має наміру вказувати, хто повинен сидіти, а кого треба відпустити, щоб не посилювати позиції таких осіб в ЄСПЛ

РФ не готова обговорювати звільнення утримуваних українців і весь світ переконався, що їх звільнення в руках тільки Путіна

Порошенко готовий внести до ВР пропозиції щодо зміни Конституції України стосовно Кримськотатарської автономії

Порошенко: воєнний стан вводився на 30 діб і якщо не буде широкомасштабного вторгнення військ РФ, його не буде продовжено

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА