Інтерфакс-Україна
18:00 07.12.2018

МЗС обурене арештом адвоката українських політв'язнів

2 хв читати
МЗС обурене арештом адвоката українських політв'язнів

У Міністерстві закордонних справ України розцінюють арешт в окупованому Криму адвоката Еміля Курбедінова як спробу позбавити українських громадян, чиї інтереси він представляє, права на захист. З огляду на цей інцидент МЗС закликає міжнародну спільноту посилити тиск на Росію до деокупації Криму та звільнення всіх незаконно утримуваних українців.

"Обвинувачення у "демонстрації атрибутики або символіки екстремістських організацій", використане російським окупаційним "судом" для того, щоб відправити Еміля Курбедінова за ґрати, також має безпідставний та сфабрикований характер. Насправді Росія намагається позбавити українських громадян – політичних в’язнів у РФ та на окупованих територіях права на захист шляхом залякувань та утисків тих, хто підтримує українських заручників Кремля та захищає їх у судах", - йдеться в заяві МЗС щодо незаконного арешту адвоката Е.Курбедінова.

У зовнішньополітичному відомстві висловили занепокоєння тим, що тактика постійних адміністративних стягнень, яка використовується в Росії для "виснаження" опозиційних активістів, переноситься в окупований Крим.

МЗС також рішуче протестує через арешт Е.Курбедінова. У заяві наголошується, що він є одним із ключових адвокатів у справах громадян України, незаконно утримуваних Росією за сфабрикованими та політично мотивованими обвинуваченнями. Крім того, з недавнього часу він захищає одного з військовополонених українських моряків.

"Саме останній факт міг спричинити його затримання, однак це далеко не перший випадок переслідування російськими окупантами адвокатів та правозахисників. Лише у листопаді Еміль та двоє його колег, Ліля Геменджі та Едем Семедляєв, отримали необґрунтоване "застереження" про "неприпустимість порушення законодавства про демонстрації", - йдеться в заяві.

МЗС України засуджує таку негідну практику та закликає Росію негайно її припинити. "Росія має повністю виконати відповідні резолюції ГА ООН, ухвалені в 2014, 2016 2017 роках, а також рішення Міжнародного суду щодо проміжних заходів у справі "Україна проти РФ", ухвалене в 2017 році", - наголосили у відомстві.

"Ми закликаємо міжнародну спільноту посилювати політико-дипломатичний та санкційний тиск на країну-агресора до моменту деокупації Криму та звільнення всіх незаконно утримуваних Росією українців", - підсумували в МЗС.

Як повідомлялося, підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя (окупований Крим) в п'ятницю заарештував на п’ять діб адвоката Е.Курбедінова, підозрюваного в поширенні екстремістської інформації в інтернеті.

6 грудня представники окупаційної влади РФ затримали його в Криму.

Член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв повідомив, що Е.Курбедінов захищає і кримськотатарських, й українських політичних в'язнів в окупованому Росією Криму, а також став одним з адвокатів, що захищають українських моряків-військовополонених.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

"Євросолідарність" продовжить блокування трибуни на засіданні Ради – співголова фракції

Переговори між США та Україною в неділю були зосереджені на питанні нових фактичних кордонів – ЗМІ

Кличко назвав п’ять ключових дій для зміцнення довіри та авторитету України

Відставка голови Офісу президента не повинна стати імітацією змін - Фріз

Порошенко про відставку Єрмака: потрібна єдність, нова проєвропейська коаліція і новий професійний уряд

Єврокомісія про відставку Єрмака: Ми бачили новини, стежимо за ситуацією

"Євросолідарність" вимагає негайного скликання засідання Верховної Ради

"Євросолідарність" наполягає на зустрічі президента з усіма фракціями та виключення з переговорної групи по "мирній угоді" скомпрометованих осіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА