Інтерфакс-Україна
11:08 11.12.2018

Ар'єв про рішення ПАРЄ щодо санкцій до РФ: із нього вже роблять "зраду", але особливих приводів для занепокоєння немає

2 хв читати
Ар'єв про рішення ПАРЄ щодо санкцій до РФ: із нього вже роблять "зраду", але особливих приводів для занепокоєння немає

Рішення регламентного комітету ПАРЄ, яким делегації Російської Федерації повернули обмежене право голосу, не має викликати особливого приводу для занепокоєння, оскільки проект рішення, який передбачає серйозніші поступки РФ, комітет одноголосно переніс на невизначений термін, заявляє голова української делегації в Асамблеї Володимир Ар'єв.

"Нове рішення, з якого роблять чергову "зраду". Але особливих приводів для занепокоєння немає. Набагато важливішим є те, що скандальну жовтневу доповідь, в якій містився проект набагато серйозніших поступок РФ, регламентний комітет одноголосно переніс на невизначений термін. Тобто, росіяни отримали відкоша", - написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook у вівторок.

Коментуючи дозвіл регламентного комітету ПАРЄ голосувати росіянам за виборні посади, маючи обмежене право голосу, український парламентарій зазначив, що воно відповідає статуту РЄ і "є дуже символічним кроком, адже в Раді Європи розуміють, що Росія прагне обвинуватити організацію в усіх гріхах через ігнорування її шантажистський вимог".

Говорячи про те, що буде далі, В.Ар'єв спрогнозував два варіанти розвитку подій. За його словами, перший полягає в тому, що "росіяни не приймають поступку, знову не подають делегацію на 2019 рік і починають намагатися торпедувати рішення ЄСПЛ через спробу провести ідею про невизнання легітимності обраних суддів. Слабке місце полягає в тому, що зворотної сили рішення регламентного комітету не має, а більшість виборів у 2016-2018 роках проводилось без російської делегації, яка навіть не подавалась в ПАРЄ. А значить і санкцій проти них не було".

І другий, на думку парламентарія, полягатиме в протилежній тактиці дій Москви: росіяни подають делегацію в січні, з високою ймовірністю отримують санкції, але мають можливість голосувати за нового генсека Ради Європи в червні.

"Слабке місце цього варіанту - ризик для росіян. Гігантський ризик. Отримати санкції втретє - буде дуже болюче для них. Через те, щоб уникнути такої можливості, вони і протискували ті зміни до регламенту, яких не отримали. А з огляду на список тих, хто підписав і продовжує підписувати заявку на термінові дебати у січні на тему "Відкрита агресія Росії проти України: зрив мирного процесу" із дуже жорсткими дефініціями вбік РФ, то я маю великий сумнів що росіяни ризикнуть отримати чергового ляпаса добровільно", - написав В.Ар'єв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

Рубіо: США мають "просто піти далі" у разі неможливості завершення війни, яку розпочала Росія

Швеція планує профінансувати інноваційні напрями в сфері оборони, перелік обговорюється

Глава МЗС Франції вважає зустрічі в Парижі 17 квітня "дипломатичним успіхом Франції"

Переговори між США та Іраном про атом перебувають на "вирішальній стадії"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА