10:49 29.12.2018

Продовження антиросійських санкцій ЄС набуло чинності

2 хв читати
Продовження антиросійських санкцій ЄС набуло чинності

Набула чинності ухвалена Радою ЄС 21 грудня постанова про продовження на шість місяців до 31 липня 2019 року економічних санкцій ЄС щодо Росії.

Постанову опубліковано в п'ятницю в "Офіційному журналі" ЄС, і як у ній зазначається: "це рішення набуває чинності наступного дня після його опублікування в "Офіційному журналі Європейського Союзу".

Рішення Ради ЄС про чергове продовження секторальних санкцій було ухвалено одностайно за письмовою процедурою, повідомила раніше прес-служба ради.

Це було юридичне затвердження ухваленого 13 грудня 2018 року на саміті ЄС в Брюсселі відповідного політичного рішення глав держав і урядів країн ЄС. Вони після доповідей президента Франції Еммануеля Макрона і канцлера ФРН Ангели Меркель визнали, що у виконанні Мінських угод, з якими ЄС пов'язав ці обмежувальні заходи, немає прогресу.

Ці санкції спершу було введено 31 липня 2014 року терміном на один рік "у відповідь на дії Росії щодо дестабілізації ситуації в Україні". Їх посилили у вересні 2014 року. 19 березня 2015 року Європейська рада пов'язала термін дії санкцій з цілковитим виконанням Мінських угод.

Заходи стосуються фінансового, енергетичного та оборонного секторів, а також товарів подвійного призначення.

Економічні санкції охоплюють:

- обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для п'яти російських фінансових установ із мажоритарною часткою держави у статутному капіталі та їх дочірніх підрозділів, в яких ці організації мають мажоритарну частку і які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній;

- експортну та імпортну заборону на торгівлю зброєю;

- введення заборони на експорт в Росію товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії;

- обмеження доступу Росії до окремих технологій і послуг, які мають стратегічне значення і можуть використовуватися для розробки і видобутку нафти.

Рада ЄС ухвалила рішення продовжити санкції проти РФ ще на півроку 21 грудня одностайно за письмовою процедурою. При цьому лідерам ЄС вдалося переконати, зокрема, італійське керівництво, відмовитися від намірів заблокувати продовження санкцій в колишньому обсязі. Дія поточних обмежувальних заходів ЄС закінчувалося наприкінці січня.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА