Інтерфакс-Україна
20:44 10.01.2019

Берлін проти санкцій стосовно "Північного потоку-2"

2 хв читати
Берлін проти санкцій стосовно "Північного потоку-2"

Берлін вважає за неправильне запровадження санкцій стосовно проекту газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2), заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

"Nord Stream 2 не втілює особливого німецько-російського шляху. Ми говоримо це і критикам проекту - і в Європі, і у Вашингтоні", - йдеться в тексті виступу Г.Мааса в четвер на новорічному прийомі Східного комітету Німецької економіки в Берліні, який має "Інтерфакс".

За його словами, торік президент РФ Володимир Путін запевнив, що газовий транзит через Україну і після спорудження газопроводу буде продовжено.

"Ми підтримуємо переговори, які Єврокомісія провадить на цій основі з Росією та Україною. Приймати односторонні санкції стосовно "Північного потоку-2" - це в будь-якому разі неправильний шлях. Я чітко сказав це Майку Помпео (держсекретарю США)", - зазначив міністр.

Г.Маас вважає, що санкції – це не самоціль, вони мають сенс лише тоді, коли прив'язані до певних вимог - як у випадку з санкціями, накладеними на Росію Євросоюзом. "У випадку американських санкцій стосовно Росії – це, на жаль, не так", - наголосив він.

Глава МЗС ФРН зазначив, що основою нової східноєвропейської політики ЄС залишаються відносини з Росією. "Основою нової європейської східної політики, звісно, є відносини з Росією", - сказав глава німецької дипломатії.

За словами міністра, так було історично і залишається таким із багатьох причин. "Це визначено географією. Це визначено нашими спільними інтересами у сфері європейської безпеки. Це визначено тісними зв'язками між німцями та росіянами", - зазначив Г.Маас.

Він також повідомив про плани незабаром відвідати Росію.

"Найближчим часом я знову поїду до Росії, щоб шукати прямого діалогу. А також для того, щоб виступити за економічні реформи в Росії, які вважаю за необхідні", - йдеться в тексті його виступу.

"Нам потрібна по можливості тісна, довірча співпраця з Росією - це має бути і метою європейської східної політики. Щоб цього добитися, нам потрібен справжній, чесний діалог. І чіткі принципи", - сказав міністр.

При цьому країнам Євросоюзу, вважає Х.Маас, потрібні спільні погляди на формування політики щодо Східної Європи. "Усередині ЄС нам потрібна культура спільних, злагоджених дій у сфері східної політики", - сказав він.

Нині в ЄС є лише "мінімальний консенсус" у цій сфері. "Ми маємо це подолати", - упевнений міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

Україна на всіх робочих рівнях з'ясовує зі США деталі по постачанню оборонної підтримки - Зеленський

Рютте: Україна у "короткостроковій перспективі" не зможе обійтися без допомоги США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА