20:05 18.01.2019

Європейські правила за реалізації проекту "Північний потік-2" можуть зробити тристоронні переговори щодо газу ефективними

2 хв читати
Європейські правила за реалізації проекту "Північний потік-2" можуть зробити тристоронні переговори щодо газу ефективними

 Дія європейських правил за реалізації проекту "Північний потік-2" - це єдиний спосіб зробити тристоронні переговори щодо газу Україна-ЄС-РФ ефективними та конструктивними, впевнений міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Є питання "Північного потоку-2", тут наша позиція максимально чітка: ми вважаємо, що поширення європейських правил на "Північний потік-2" є єдиним способом зробити наші тристоронні консультації ефективними та конструктивними. Це дасть нам можливість перевести дискусію в раціональну площину", - сказав П.Клімкін на спільній із федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом прес-конференції в п'ятницю в Києві.

П.Клімкін розповів, що наразі Україна спільно з Єврокомісією обговорює питання можливості застосування європейських правил до роботи української газотранзитної системи. "Ми вважаємо, що це є дуже важливою умовою переходу від логіки менталітету "договірняків" до європейських правил. Якщо наша газотранзитна системи потраплятиме під європейські правила, то, звичайно, і "Північний потік-2", як ми вважаємо, має відповідати європейським правилам. Це дасть змогу зробити нам багато в контексті енергетичної безпеки Європи, дасть змогу забезпечити реальну конкуренцію... також стабільність постачань і життєздатність нашої української ГТС", - висловив думку глава МЗС.

За словами міністра, в цьому питанні є також важливі моменти чинників безпеки.

"Якщо не буде транзиту українською територією, то, звичайно, Росія застосовуватиме зовсім інші методи для дестабілізації України й досягнення своєї логіки федералізації України", - додав П. Клімкін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА