Інтерфакс-Україна
13:29 06.02.2019

Підписано протокол про вступ Північної Македонії до НАТО

2 хв читати
Підписано протокол про вступ Північної Македонії до НАТО

Церемонія підписання протоколу про приєднання республіки Північна Македонія до Північноатлантичного альянсу відбулася в середу в штаб-квартирі організації в Брюсселі.

Від імені альянсу документ підписали 29 постійних представників країн НАТО, від Македонії у церемонії брав участь міністр закордонних справ Нікола Дімітров.

Перед церемонією генсек НАТО Єнс Столтенберг висловив сподівання, що процедура ратифікації протоколу країнами альянсу відбудеться швидко. Він також нагадав, що двері НАТО залишаються відкритими для демократій, які поділяють ідеали альянсу.

Раніше Є.Столтенберг заявив, що "коли всі 29 країн ратифікують протокол, ми зможемо вітати Республіку Північна Македонія в якості 30-го члена НАТО".

Він уточнив, що після підписання документа Македонія зможе брати участь в заходах альянсу в якості запрошеної країни.

Колишня югославська республіка приєдналася до натовської програми "Партнерство заради миру" в 1995 році, а в 1999 році - до плану дій з підготовки до членства в НАТО. Країна надавала підтримку операціям та місіям під керівництвом НАТО в Афганістані та Косовому.

Член НАТО Греція після розвалу колишньої Югославії блокувала шлях Скоп'є до альянсу та Євросоюзу, не визнаючи права країни на назву Македонія через власну однойменну історичну область. Унаслідок цього спору нову західнобалканську країну прийняли до ООН під умовною назвою Колишня югославська республіка Македонія і рекомендували сторонам вирішити розбіжності мирним шляхом.

Укладена Афінами і Скоп'є 17 червня 2018 року угода передбачає назву Республіка Північна Македонія.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА