У Польщі поділяють побоювання США щодо "Північного потоку-2"

Польща і США поділяють позицію про ненадійність з точки зору енергетичної безпеки проекту газопроводу "Північний потік-2", йдеться в заяві МЗС Польщі, опублікованій в Twitter.
"Ми розглянули (з США - ІФ) можливості більш широкої диверсифікації постачальників енергоресурсів в Європі, в тому числі за допомогою поставок СПГ зі США, розвитку інфраструктури та технологій. Ми поділяємо думку про те, що "Північний потік-2" не сприяє енергетичній безпеці Європи", - йдеться в ньому.
Раніше повідомлялося, що держсекретар США Майк Помпео в ході прес-конференції у Варшаві заявив, що влади США і Польщі працюють над тим, щоб не допустити реалізації проекту газопроводу "Північний потік-2".
Ця заява прозвучала після того, як раніше в лютому в Єврокомісії приступили до перегляду Європейської газової директиви. Спочатку вважалося, що ця процедура може перешкодити реалізації "Північного потоку-2". Однак в підсумку Франція і ФРН сформулювали компромісну пропозицію, яка, за повідомленням ЗМІ, з одного боку, має дозволити Європі більш уважно контролювати роботу газопроводів, а з іншого - не ускладнюватиме реалізацію "Північного потоку-2".
Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має пройти від компресорної станції "Слов'янська" в Кінгісеппському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини.
Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік 2" є "Газпром" (MOEX: GAZP). У будівельний консорціум входять також французька Engie, австрійський OMV, британо-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.