Інтерфакс-Україна
12:08 28.02.2019

ВР відмовилася ввести інститут медіації в Україні

2 хв читати
ВР відмовилася ввести інститут медіації в Україні

 Верховна Рада на ранковому засіданні у четвер відхилила законопроект №3665 про медіацію - позасудове врегулювання конфліктів шляхом переговорів сторін конфлікту за допомогою посередників (медіаторів).

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", законопроект у другому читанні та в цілому підтримав 201 народний депутат, тоді як для його ухвалення необхідно було 226 голосів. Парламентарії також не підтримали пропозицію спікера Верховної Ради Андрія Парубія повернутися до голосування або направити документ на повторне друге читання.

Проект закону передбачає запровадження на законодавчому рівні інституту медіації в Україні та визначення правових основ надання послуг медіації на професійних засадах. Документ містить порядок проведення та припинення медіації, вимоги до медіатора, зокрема до його підготовки.

Згідно із законопроектом, об'єднання медіаторів ведуть реєстри медіаторів - членів цих об'єднань, і розміщують їх на своїх веб-сайтах. Об'єднання медіаторів зобов'язані відправляти Верховному Суду відомості своїх реєстрів для оприлюднення їх на сайті суду.

Згідно із законопроектом, медіація - це позасудова процедура врегулювання конфлікту (спору) шляхом переговорів сторін конфлікту за допомогою одного або декількох медіаторів. Медіація може застосовуватися в будь-яких конфліктах (спорах), зокрема цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних, а також у виробництвах щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої або середньої тяжкості, передбачених ст. 477 Кримінального кодексу.

Як зазначається у висновку головного юридичного управління ВР, у нових редакціях Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України приділено значну увагу інституту примирення та передбачено право сторін укладати мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу. Крім того, процесуальні кодекси з метою мирного врегулювання спору між сторонами до початку розгляду справи по суті передбачають також процедуру врегулювання спору за участю судді.

ОСТАННЄ

Порошенко обговорив з головою МЗС Польщі євроінтеграцію України та мирний процес

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

Глава МЗС Великої Британії: працюємо із США, Україною та європейськими союзниками для забезпечення справедливого і міцного миру

Визнання США Криму російським та відмова Україні в можливості вступу до НАТО приведуть до нової війни – нардеп Соболєв

Порошенка утримували на кордоні попри рішення суду, через що він пропустив перший день Міжпарламентської ради Україна–НАТО - адвокат

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА