Інтерфакс-Україна
15:06 26.03.2019

Спостерігачі від української діаспори стежать за виборчим процесом в Україні і здійснюють моніторинг медіа на предмет дезінформації за межами країни

2 хв читати
Спостерігачі від української діаспори стежать за виборчим процесом в Україні і здійснюють моніторинг медіа на предмет дезінформації за межами країни

Загальна кількість короткострокових спостерігачів від Світового конгресу українців (СКУ) і Українського конгресового комітету Америки на виборах президента України становитиме 296 осіб, повідомив голова місії СКУ Євген Чолій.

"У день виборів за виборчим процесом спостерігатимуть 219 короткострокових спостерігачів. Місія СКУ також тісно співпрацює зі спостережною місією складеної організації Світового конгресу українців, а саме Українського конгресового комітету Америки, який делегував 77 короткострокових спостерігачів. Тож разом у двох місіях працюватиме 296 короткострокових спостерігачів", - сказав він на прес-конференції у вівторок у Києві.

Є.Чолій додав, що доповіді обох місій буде представлено в заключному звіті місії СКУ.

За словами голови місії, спостерігачі СКУ приїдуть із 17 країн. Крім того, представники цієї місії спостерігатимуть за голосуванням на закордонних виборчих дільницях у дипломатичних представництвах України у 24 країнах.

Є.Чолій також додав, що місія СКУ вже мобілізувала 122 довгострокових спостерігачів.

"Довгострокові спостерігачі працюють у різних куточках України і спостерігають за ЗМІ у своїх країнах проживання щодо наявності якихось фактів дезінформації. Отримана в режимі онлайн інформація перевіряється на точність і класифікується згідно з джерелами та тематикою", - розповів він.

Водночас голова місії СКУ повідомив, що спостерігачі зустрічалися з представниками органів влади, експертами у сфері медіамоніторингу та комунікації.

За словами Є.Чолія, є побоювання, що встановлення результатів голосування в першому турі президентських виборів, подання скарг і розгляд їх у судах, згідно із законодавством, триватиме до дня голосування в другому турі.

Він пояснив, що у Центральної виборчої комісії буде десять днів на встановлення результатів голосування, п’ять днів відведено на подання скарг до 6-го апеляційного адміністративного суду щодо рішення ЦВК, суд їх має розглянути протягом двох днів.

Крім того, передбачено два дні на апеляцію у Вищому касаційному адміністративному суді, який також протягом двох днів повинен буде ухвалити рішення.

"Якщо ви порахуєте всі ці дні з 31 березня. Тобто десять днів, плюс п’ять і тричі по два дні - це 21 день. Якщо всі інстанції вирішуватимуть питання до останнього дня, можна припустити, що рішення Вищого касаційного адміністративного суду могло б вийти в день другого туру, а саме 21 квітня", - сказав голова місії СКУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заява Росії та Китаю про "усунення корінних причин війни" свідчить про готовність КНР легітимізувати військову агресію під виглядом "безпекових інтересів" - Фріз

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Канцлер Німеччини Мерц: Україна може стати членом ЄС до членства в НАТО

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА