20:41 26.04.2019

У Зеленського вважають, що розпуск ВР, як і раніше, можливий через відсутність коаліції

2 хв читати
У Зеленського вважають, що розпуск ВР, як і раніше, можливий через відсутність коаліції

Розпуск Верховної Ради все ще можливий через відсутність коаліції, наголошує спікер і політтехнолог штабу Володимира Зеленського, що переміг на виборах президента України, Дмитро Разумков.

"Розпуск (Верховної Ради - ІФ) можливий, тому що станом на сьогодні... коаліції немає. Коаліція складається з двох фракцій. У цих фракціях не вистачає депутатів, тобто їх там менше ніж 226", - сказав Д.Разумков в ефірі телеканалу "112.Україна" в п'ятницю ввечері.

За його словами, спікеру парламенту Андрію Парубію надходили листи, зокрема від різних організацій, в яких містилися прохання надати поіменний список депутатів коаліції, але відповідь так і не надійшла.

"Прецедент того, що розпуск ВР може мати місце бути, - є", - сказав спікер штабу.

При цьому він зазначив, що є певні часові обмеження - Верховну Раду не може бути розпущено, за різними оцінками юристів, пізніше 27 травня.

Д.Разумков висловив думку, що Центральна виборча комісія затягує процес оприлюднення результатів виборів, потім Верховна Рада затягуватиме процес призначення дати інавгурації, щоб "він потрапив після крайнього терміну, коли ВР може бути розпущена".

Говорячи про перспективи взаємодії з нинішнім складом парламенту, він зазначив: "Нічого страшного. Навіть якщо залишиться ця ВР, ми їм запропонуємо ті закони, які зовсім не корисливі для президента. (...) Ми запропонуємо зрозумілі і прості закони: зняття депутатської недоторканності, що вам обіцяли протягом багатьох-багатьох років і багатьох-багатьох виборів, зняття недоторканності судів, зняття недоторканності з президента, закон про імпічмент, закон про відкликання народного депутата, закон про народовладдя - це розширення норм прямої демократії".

Пізніше він пояснив, що законопроект про народовладдя передбачає проведення референдумів.

"Якщо вони за це не проголосують, якщо вони скажуть, що не розглядатимуть це, тоді у вас залишиться єдина можливість - восени дати політичну оцінку цим політичним силам і депутатам", - додав Д.Разумков.

Чергові парламентські вибори мають відбутися в Україні восени нинішнього року.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА