Інтерфакс-Україна
13:03 20.06.2019

Зеленський ознайомився з проектом перенесення Адміністрації президента до Українського дому

2 хв читати
Зеленський ознайомився з проектом перенесення Адміністрації президента до Українського дому

Президент України Володимир Зеленський ознайомився з проектом реорганізації Адміністрації президента України і її перенесення до будівлі на Європейській площі в центрі Києва, в якій наразі розташовується національний центр ділового та культурного співробітництва "Український дім", також відомий як "Міжнародний конгрес-центр "(ICC).

На відео, оприлюдненому на сторінці "Команди Зеленського" в соцмережі Facebook, видно, що в презентації брали участь співробітники Адміністрації президента.

Проект передбачає реорганізацію АП за типом відкритого офісу, проте реконструйована будівля Українського дому в ньому фігурує як "нова АП - центр розвитку країни". Реконструкція передбачає збереження будівлі в наявних формах і застосування низки сучасних, зокрема, енергоефективних технологій, а також відновлення фонтану.

Передбачається створення актового залу на 500 осіб, коворкінгу для громадян, які звертатимуться з певними ініціативами, кафе, спортзалу. Глава Адміністрації президента Андрій Богдан під час презентації заявив: "Ми знайшли концепцію: ми ні копійки не витрачатимемо з державного бюджету".

Під час презентації президенту запропонували два варіанти розташування його кабінету - з видом на Дніпро і з видом на Європейську площу, на яку будівля виходить фасадом. Зеленський надав перевагу варіанту Європейської площі, назвавши його символічним.

Питання реалізації права громадян на протест біля будівлі АП і транспортне рішення залишаються в стадії опрацювання.

Під час презентації Зеленський неодноразово висловлював схвалення положень проекту і наприкінці заявив: "Мені дуже подобається".

Також обговорювалася перспектива організації в нинішній будівлі Адміністрації президента на вул. Банковій музейного комплексу.

П'ятиповерхову будівлю "Українського дому" було побудовано в 1982 році на місці знесеної триповерхової будівлі готелю "Європейський", що дав назву площі. Спочатку і до 1993 року в ньому розташовувалася Київська філія Центрального музею Леніна, зокрема, відбувалися церемонії прийняття дітей шкільного віку до Всесоюзної піонерської організації ім. Леніна. Також у будівлі розташовувалися прокуратура і місцеве відділення міліції.

Нинішній функціонал будівля отримала в 1993 році. Під час Помаранчевої революції в 2004 році в ній розташовувався штаб кандидата в президенти Віктора Ющенка. Під час Революції гідності в 2014 році в будівлі розмістився резерв внутрішніх військ і загону "Беркут", але її захопили протестувальники, унаслідок вона чого зазнала пошкоджень; того самого року її було відновлено.

Площа будівлі перевищує 17 тис. кв. м, вона включає концертний зал площею 782 кв. м, медіа-центр, експозиційні, фуршетні та інші функціональні площі. У будівлі відбуваються конференції, з'їзди, виставки, презентації, концерти, літературні зустрічі та інші заходи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Верховний Суд розглядає позов Порошенка щодо санкцій РНБО

Вже цієї зими в Києві запрацюють 7 міні-ТЕЦ - Кличко

Нардеп Жупанин на зустрічі фракції з президентом запропонував підтримати голову енергокомітету Геруса на посаду глави Міненерго

Апарат Верховної Ради передав "Євросолідарності" підписні листи за відставку уряду того ж дня, як отримав запит

Качка: 2028 рік – реалістичний горизонт завершення переговорів про вступ з ЄС

Буданов анонсував на лютий 2026 року події, які відкриють вікно для миру в Україні

Порошенко передав військовим 15 комплексів «Ай-Петрі»: маємо разом захистити країну

Близько 30 нардепів від "Слуги народу" причетні до підготовки заяви про коаліцію та уряд нацстійкості – Кривошеєв

Арахамія: окремі народні депутати мають право на власні позиції, однак ані фракція, ані партія з подібними заявами не виходила

На форумі ветеранок Кличко оголосив про нові ініціативи для захисниць

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА