15:20 15.07.2019

Більшість українців у червні повірили в успіх реформ в Україні - соцопитування

3 хв читати
Більшість українців у червні повірили в успіх реформ в Україні - соцопитування

У червні поточного року більше ніж половина українців (60,5%) повірила в успіх реформ в Україні, при цьому переконані в успіху 16,5%, ще 44% загалом вірять, хоча мають певні сумніви, свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

При цьому, згідно з оприлюдненим у понеділок прес-релізом за підсумками проведеного з 13 по 20 червня 2019 р опитування, не вірять в успіх реформ значно менше - 34%, тоді як не вірять зовсім лише 11%, 23% іще мають частку надії.

"Така віра в успіх реформ з'явилася вперше: у 2015 році вірили в успіх реформ 30%, не вірили 62%, у 2016 році відповідно, 29% і 65%, у 2017-му - 27% і 67%, у 2018 році - 35% і 60%. Вірять в успіх реформ виборці майже всіх політичних сил, що мають шанс пройти до Верховної Ради, єдиний виняток - виборці партії "Опозиційна платформа - За життя", серед яких більшість (58%) в успіх реформ не вірить", - зазначають соціологи.

Також значно порівняно з попередніми роками зросла впевненість у тому, що Україна спроможна подолати наявні проблеми та труднощі, причому 34,5% громадян упевнені, що це відбудеться протягом найближчих кількох років, 44% відносять вирішення проблем на більш віддалену перспективу й лише 9% вважають, що Україна не спроможна впоратися з проблемами та труднощами.

"У 2018 році лише 20% опитаних були впевнені, що Україна зможе подолати труднощі протягом найближчих років, зате 15% вважали її взагалі не спроможною це зробити. Найбільш оптимістично налаштовані виборці партії "Слуга народу", серед яких 52% впевнені, що Україна впорається з проблемами вже найближчими роками, виборці інших партій усе-таки покладаються на більш віддалену перспективу", - прокоментували такі дані соціологи.

Найбільші надії у здійснення реформ громадяни покладають на президента України Володимира Зеленського (61,5%), майбутню Верховну Раду (46%) і на майбутній уряд (42%).

"Зрозуміло, що більше бачать у новообраному президенті рушій реформ виборці партії "Слуга народу" (87%), однак покладаються на Зеленського як на провідника реформ і виборці інших партій: "Батьківщини" (57%), "Голосу" (58%), "Опозиційної платформи - За життя" (55%). А ось виборці партії "Європейська солідарність" - єдині, хто не бачить у президенті Зеленському рушій реформ, натомість наділяють цією роллю майбутню Верховну Раду (50%), громадські організації та волонтерів ( 43%). Слід зазначити, що в минулі роки громадяни теж розглядали і президента, і уряд як рушії реформ, але зі значно меншими сподіваннями на рівні 25-35%", - ідеться в релізі.

За даними соціологів, значно зросла кількість громадян, готових зазнавати певних матеріальних труднощів заради успіху реформ: у 2018 році були готові терпіти скільки треба 9%, у 2019 році - 19%; готових потерпіти певний час (не більше року) - відповідно, 24% і 40%. Якщо минулого року не готових терпіти матеріальні труднощі заради реформ було 62%, то цього року - 31%.

"Більше готові терпіти труднощі заради реформ виборці партій "Слуга народу"(72%), "Голос" (71%), "Європейська солідарність" (68%). Найменше схильні до терпіння заради реформ виборці "Опозиційної платформи - За життя" ( 42% готові терпіти, а 51% - ні)", - зазначають соціологи.

Загальнонаціональне опитування було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 20 червня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснено в рамках проекту "Матра" посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Для порівняння бралися дані опитувань, проведених у 2014-2018 роках Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з партнерами - соціологічною службою Центру Разумкова та Київським міжнародним інститутом соціології.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Естонія зробить усе від неї залежне, щоб упевнитися, що двері НАТО залишаються відкритими для України

"Євросолідарність" ініціює звернення Ради до міжнародного співтовариства через незаконну підготовку до виборів у Держдуму в окупованому Криму

"Голос" вимагатиме від кандидатів на посади міністрів плану діяльності на півроку - Рудик

"Довіра" вимагає від уряду переглянути постанову про скасування безкоштовної доставки пенсій

Боррель скликав позачергову нараду міністрів закордонних справ країн ЄС через ескалацію на Близькому Сході

Порошенко закликав скасувати постанову про новий порядок нарахування субсидій

Розмова про перетворення України на "антипод" РФ демонструє нерозуміння внутрішніх процесів в Україні – речник МЗС

Україна розраховує, що заява на саміті НАТО 14 червня прокладе дорогу до отримання ПДЧ – віце-прем'єр Стефанішина

Україна очікує від ЄС перегляду політики сусідства - віце-прем'єр-міністр

Секретар РНБО анонсував указ Зеленського про створення в Україні кібервійськ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА