15:20 15.07.2019

Більшість українців у червні повірили в успіх реформ в Україні - соцопитування

3 хв читати
Більшість українців у червні повірили в успіх реформ в Україні - соцопитування

У червні поточного року більше ніж половина українців (60,5%) повірила в успіх реформ в Україні, при цьому переконані в успіху 16,5%, ще 44% загалом вірять, хоча мають певні сумніви, свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

При цьому, згідно з оприлюдненим у понеділок прес-релізом за підсумками проведеного з 13 по 20 червня 2019 р опитування, не вірять в успіх реформ значно менше - 34%, тоді як не вірять зовсім лише 11%, 23% іще мають частку надії.

"Така віра в успіх реформ з'явилася вперше: у 2015 році вірили в успіх реформ 30%, не вірили 62%, у 2016 році відповідно, 29% і 65%, у 2017-му - 27% і 67%, у 2018 році - 35% і 60%. Вірять в успіх реформ виборці майже всіх політичних сил, що мають шанс пройти до Верховної Ради, єдиний виняток - виборці партії "Опозиційна платформа - За життя", серед яких більшість (58%) в успіх реформ не вірить", - зазначають соціологи.

Також значно порівняно з попередніми роками зросла впевненість у тому, що Україна спроможна подолати наявні проблеми та труднощі, причому 34,5% громадян упевнені, що це відбудеться протягом найближчих кількох років, 44% відносять вирішення проблем на більш віддалену перспективу й лише 9% вважають, що Україна не спроможна впоратися з проблемами та труднощами.

"У 2018 році лише 20% опитаних були впевнені, що Україна зможе подолати труднощі протягом найближчих років, зате 15% вважали її взагалі не спроможною це зробити. Найбільш оптимістично налаштовані виборці партії "Слуга народу", серед яких 52% впевнені, що Україна впорається з проблемами вже найближчими роками, виборці інших партій усе-таки покладаються на більш віддалену перспективу", - прокоментували такі дані соціологи.

Найбільші надії у здійснення реформ громадяни покладають на президента України Володимира Зеленського (61,5%), майбутню Верховну Раду (46%) і на майбутній уряд (42%).

"Зрозуміло, що більше бачать у новообраному президенті рушій реформ виборці партії "Слуга народу" (87%), однак покладаються на Зеленського як на провідника реформ і виборці інших партій: "Батьківщини" (57%), "Голосу" (58%), "Опозиційної платформи - За життя" (55%). А ось виборці партії "Європейська солідарність" - єдині, хто не бачить у президенті Зеленському рушій реформ, натомість наділяють цією роллю майбутню Верховну Раду (50%), громадські організації та волонтерів ( 43%). Слід зазначити, що в минулі роки громадяни теж розглядали і президента, і уряд як рушії реформ, але зі значно меншими сподіваннями на рівні 25-35%", - ідеться в релізі.

За даними соціологів, значно зросла кількість громадян, готових зазнавати певних матеріальних труднощів заради успіху реформ: у 2018 році були готові терпіти скільки треба 9%, у 2019 році - 19%; готових потерпіти певний час (не більше року) - відповідно, 24% і 40%. Якщо минулого року не готових терпіти матеріальні труднощі заради реформ було 62%, то цього року - 31%.

"Більше готові терпіти труднощі заради реформ виборці партій "Слуга народу"(72%), "Голос" (71%), "Європейська солідарність" (68%). Найменше схильні до терпіння заради реформ виборці "Опозиційної платформи - За життя" ( 42% готові терпіти, а 51% - ні)", - зазначають соціологи.

Загальнонаціональне опитування було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 20 червня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснено в рамках проекту "Матра" посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Для порівняння бралися дані опитувань, проведених у 2014-2018 роках Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з партнерами - соціологічною службою Центру Разумкова та Київським міжнародним інститутом соціології.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба: Вето РФ на продовження мандата групи експертів ООН, яка стежила за дотриманням санкцій проти КНДР, - це фактично визнання провини

Голова Національних зборів Франції: Прийде день, коли Україна не буде фронтом, а буде східними воротами Європи

Польща є прикладом для України в реформі місцевого самоврядування - Верещук

Байден із невеликою перевагою випереджає Трампа за результатами опитування

Зеленський заявив про наявність суттєвого обсягу коштів на поточний рік для всіх регіонів країни в межах програми "Зроблено в Україні"

Трамп заявив, що йому на руку участь племінника Кеннеді в передвиборчих перегонах

Кулеба: Візит глави МЗС України до Індії - перший за останні сім років, мета - зміцнення українсько-індійських відносин

"УДАР Віталія Кличка" у Київраді вимагає від центральної влади повернути прибережну смугу озера Міністерка громаді Києва

Опозиція вимагає забезпечити повноцінну роботу парламенту - заява "Євросолідарності".

Кулеба повідомив, що отримує "роздратовані коментарі" з Берліна після відповідей про постачання Україні Taurus

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА