15:30 09.08.2019

Чубаров і Джемілєв запропонували президенту України порушити на міжнародній арені питання введення постійної моніторингової місії в Криму

2 хв читати
Чубаров і Джемілєв запропонували президенту України порушити на міжнародній арені питання введення постійної моніторингової місії в Криму

 У п'ятницю, в Міжнародний день корінних народів світу, президент України Володимир Зеленський із метою поглиблення співпраці Офісу президента, представництва глави держави в Криму і меджлісу кримськотатарського народу та координації зусиль для деокупації півострова і його реінтеграції зустрівся з представниками кримськотатарського народу.

"Наша зустріч планувалася, щоб ближче познайомитися, пройтися по всіх принципових питаннях щодо Криму, захисту кримських татар. Які кроки ми повинні разом робити, що вже здійснюється з вашого боку", - наводить прес-служба слова президента Зеленського в п'ятницю.

З метою фіксації всіх порушень прав людини в Криму голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв запропонували порушити на міжнародній арені питання введення постійної моніторингової місії на тимчасово окупованому півострові.

"Вони зазначили, що відповідне право вже мають Моніторингова група ООН з прав людини та Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, яка працює на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей", - ідеться в повідомленні.

Постійний представник президента в АРК Антон Кориневич зазначив, що окупаційна влада РФ не допускають міжнародні моніторингові місії з прав людини на тимчасово окупований півострів, оскільки розуміє, що зібрані факти може бути використано в міжнародних судових інстанціях, зокрема в Міжнародному кримінальному суді.

"Вона має мандат по всій Україні, але її не допускають до Криму. Нам треба наполягати всюди, на всіх майданчиках, де ми можемо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має право в'їжджати до Криму", - констатував Чубаров.

Учасники обговорили питання захисту прав людини, зокрема політв'язнів, на території тимчасово окупованої АР Крим та м. Севастополя. Також йшлося про законодавчі ініціативи та гуманітарні питання.

Джемілєв і Чубаров поінформували главу держави про поточну ситуацію на окупованому півострові. Лідер кримських татар акцентував увагу на тому факті, що окупанти намагаються всіляко пригнічувати корінний народ Криму.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА