13:47 09.09.2019

Рахманін закликає ВР розглянути питання української парламентської делегації в роботі ПАРЄ

2 хв читати
Рахманін закликає ВР розглянути питання української парламентської делегації в роботі ПАРЄ

Лідер парламентської фракції "Голос" Сергій Рахманін закликає Верховну Раду розглянути на сесії формат роботи української делегації в ПАРЄ.

"Є питання, які мають бути першочерговими для нашого розгляду. Я просив би вас, Дмитре Олександровичу (спікер парламенту Разумков - ІФ), окремо розглянути питання про можливе включення до порядку денного поточної сесії - щодо формату участі чи не участі української делегації в роботі Парламентської асамблеї Ради Європи", - сказав він на погоджувальній раді керівників фракцій і груп парламенту в понеділок у Києві.

Рахманін зазначив, що країни-партнери України очікують такого рішення.

"Після зустрічі, яка відбулася, пішли сигнали від наших партнерів - від країн Балтії, Грузії, Данії, Великої Британії, Швеції, які готові зробити певні кроки, консолідовані з нами, але очікують від нас чіткого сигналу щодо наших подальших дій", - додав лідер фракції.

Як повідомлялося, 25 червня 2019 року українська делегація в ПАРЄ звернулася до влади країни з проханням терміново розглянути питання щодо припинення участі України в роботі ПАРЄ, а також питання щодо подальшої участі України в органах Ради Європи. Член делегації Верховної Ради VIII скликання Олексій Гончаренко (фракція "БПП") дав такі формулювання рішення української делегації в ПАРЄ: "1. Ми припиняємо свою участь у роботі сесії ПАРЄ, крім питань заперечування повноважень російської делегації. 2. Ми звертаємося до Верховної Ради терміново розглянути питання припинення участі української делегації в роботі ПАРЄ. 3. Ми звертаємося до президента та МЗС України, необхідно терміново виробити позицію щодо участі України як держави в роботі Ради Європи".

26 червня ПАРЄ підтвердила повноваження російської делегації в асамблеї, водночас в резолюції немає згадки про якісь санкції. Отже, делегація РФ повернулася до роботи в ПАРЄ з повним набором повноважень, чого і домагалася Росія. За резолюцію проголосували 116 депутатів, проти 62, утрималися 15.

26 червня після беззастережного підтвердження ПАРЄ повноважень російської делегації в асамблеї делегації України, Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії та Грузії заявили про демарш і звернулися до парламентів і урядів своїх країн щодо ухвалення рішень стосовно майбутньої участі в організації. Пізніше до демаршу приєдналася делегація Швеції.

1 липня парламентський комітет із закордонних справ рекомендував Верховній Раді призупинити участь постійної делегації в праці ПАРЄ до отримання висновків Венеціанської комісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

Байден закликав Сенат проголосувати за пакет допомоги Україні

У домовленостях про ATACMS всі точки розставлені - Зеленський після розмови з Байденом

ЄС планує санкції проти постачання іранських ракет Росії та на Близький Схід

Безугла передумала виходити з фракції "Слуга народу"

Перші поранені українські захисники прибули до Берліну на протезування - Кличко

МЗС України про загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії: закликаємо шукати вирішення ситуації шляхом конструктивного діалогу

Макрон бачить обов'язок ЄС у розширенні санкцій проти Ірану

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА