Інтерфакс-Україна
18:45 11.09.2019

Нідерланди перекваліфікували Цемаха зі свідка у справі MH17 у підозрюваного

2 хв читати
Нідерланди перекваліфікували Цемаха зі свідка у справі MH17 у підозрюваного

Нідерланди перекваліфікували Володимира Цемаха, який раніше вважався ключовим свідком у справі про знищення в небі над Донбасом у 2014 році малазійського "Боїнга", рейс MH17, у підозрюваного в цій самій справі, повідомила депутат Європарламенту від Нідерландів Каті Пірі.

В інтерв'ю DW, опублікованому в середу, вона розповіла, що Міжнародна слідча група (JIT) і нідерландський прокурор поширили листа, в якому йшлося про те, що, відповідно до нещодавньої інформації, яка з'явилася влітку поточного року, тепер Цемаха розглядають як одного з підозрюваних.

Пірі стала автором відкритого листа, підписаного 4 вересня 40 депутатами Європарламенту, в якому вони закликали президента України Володимира Зеленського не допустити видачі Цемаха Москві.

На її думку, Україна заплатила занадто високу ціну за повернення на батьківщину своїх громадян. Пірі заявила, що рішення Києва внести Цемаха до списку для обміну ув'язненими з РФ стало вкрай болючим і для Нідерландів, і для родичів жертв збитого MH17. "З міжнародної точки зору Україна має зобов'язання, що передбачають всебічну співпрацю у спробах знайти відповідальних за збитий літак MH17. І, віддавши одного з підозрюваних Москві, Україна не дотрималася своєї обіцянки", - вважає європарламентар.

Наполеглива вимога РФ віддати їй Цемаха свідчить про те, що Москва визнає свою провину в катастрофі "Боїнга" рейсу MH17, вважає депутат.

При цьому вона впевнена, що тепер немає практично жодних шансів на те, що міжнародній слідчій групі JIT вдасться допитати Цемаха. "Звісно, ми можемо попросити Росію надати його для допиту. Але ми не такі наївні. Якби Москва хотіла, щоб його можна було викликати на допит, вона так не наголошувала б на необхідності його видачі. Тому я боюся, що Цемах більше ніколи не з'явиться в суді як свідок", - вважає Пірі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський

Україна може провести вибори одночасно з референдумом щодо мирної угоди - Зеленський

Порошенко: РФ вже стирається, Україні треба бути міцніше та відповідальніше, щоб не стертися раніше

Українська дипломатія у 2026 сфокусується на зміцненні війська, розвитку ОПК, тиску на РФ і справедливому мирі – МЗС

"Євросолідарність" ініціює зупинку конкурсу на 109 млн грн для каналів телемарафону, щоб спрямувати ці кошти на ЗСУ - заява

Раді пропонують удосконалити конституційну процедуру - законопроєкт

ЦВК: Вибори можуть відбутися тільки за умов безпеки та відповідних законодавчих змін, наразі м'яч на боці Ради

Порошенко виступив проти виборів під час воєнного стану та за створення уряду національної єдності

Маршалок Сейму Польщі запропонував Зеленському допомогу з виборами – ЗМІ

США не намагаються нав’язати Україні угоду з Росією – Рубіо

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА