11:38 15.10.2019

У КВУ не бачать можливості за короткий період організувати демократичні вибори в ОРДЛО

2 хв читати

У громадській організації "Комітет виборців України" (КВУ) не бачать можливості за короткий період часу організувати вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей, які відповідали б демократичним стандартам.

"Якщо опиратися на критерії чесних і демократичних виборів, це насамперед критерії ОБСЄ, то ми не бачимо можливості за дуже короткий період часу організувати ці вибори, які відповідали б демократичним стандартам", - заявив генеральний директор КВУ Олексій Кошель у коментарі агентству "Інтерфакс -Україна" у вівторок у Києві.

Він зазначив, що для організації нормального виборчого процесу, крім питання звільнення окупованих територій, варто вирішити низку організаційних питань, зокрема питання державного реєстру виборців, який на цій території п'ять років не оновлювався.

"Ми не знаємо, хто виборці на окупованій території, хто з них виїхав на території Російської Федерації. Тому такий складний документ, як реєстр виборців, повноцінно відновити за кілька місяців часу практично неможливо", - зазначив Кошель.

Також, на його думку, важливим є питання доступу до українських засобів масової інформації, який має бути забезпечений не тільки в день виборів, а й протягом усього виборчого процесу.

"Тому організувати вибори на весну наступного року, як би цього не хотілося, це мало можливо, оскільки вже зараз повинні бути всі передумови до того, щоб міг стартувати виборчий процес", - констатував голова КВУ.

На уточнювальне запитання, чи можливо встигнути організувати вибори в ОРДЛО на осінь 2020 року, він зазначив, що "це залежатиме від швидкості процесів щодо повернення контролю над окупованими територіями".

"Теоретично ми могли б говорити про вибори на осінь наступного року", - додав Кошель.

Крім того, в КВУ виступають проти того, що для проведення виборів в ОРДЛО потребує окремого закону, який регулюватиме виборчий процес на території ОРДЛО.

"На сьогодні рамки чинного законодавства України дозволяють провести повноцінний виборчий процес, якщо ми говоримо про вільну роботу українських політичних партій, роботу українських медіа, якщо лідери політпартій зможуть вільно приїхати до Луганська і Донецька і проголосувати, то ми не бачимо підстав, щоб для цих виборів ухвалювати окремий закон", - запевняє Кошель.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА