Інтерфакс-Україна
08:57 23.10.2019

Україна і Японія обговорили можливості для поглиблення економічного та інвестиційного співробітництва між державами

2 хв читати
Україна і Японія обговорили можливості для поглиблення економічного та інвестиційного співробітництва між державами

Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з главою парламентської асоціації дружби "Японія-Україна" Ейсуке Морі обговорив можливості для поглиблення економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Японією, повідомила прес-служба Офісу президента.

На зустрічі сторони також обговорили питання співпраці в межах реалізації інфраструктурних проектів в Україні, а також взаємовигідних проектів у сферах енергетики, транспорту, сільського господарства, охорони навколишнього середовища.

"Сьогодні нам потрібно модернізувати і об'єднати Україну. З цією метою наш парламент приймає багато законів. Наприклад, закон про концесії, адже нам треба відновити і модернізувати українську інфраструктуру: порти, залізницю, дороги, мости, дамби", - підкреслив Зеленський.

Також він зазначив, що в новому парламенті створено депутатську групу з міжпарламентських зв'язків з Японією, до складу якої входять 117 депутатів, 80 з яких, зокрема, співголова групи, представляють політичну партію "Слуга народу".

Сторони обмінялися досвідом з питань подолання наслідків ядерних надзвичайних ситуацій. Зеленський відзначив ефективність діяльності українсько-японського спільного комітету з питань співробітництва у сфері поліпшення післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях.

"Ми підтверджуємо свій намір продовжувати співпрацю з питань подолання наслідків аварії на АЕС "Фукусіма-1" шляхом взаємодії між нашими країнами в рамах так званого механізму "Фукусіма-Чорнобиль". Перспективний напрям діяльності - розробка і впровадження нових технологій утилізації радіоактивних відходів", - додав глава української держави.

Японська сторона високо оцінила результати свого візиту в Україну у вересні 2019 року. При цьому зазначено, що він (візит - ІФ) дав новий імпульс розвитку міжпарламентського діалогу і всьому спектру співпраці між країнами.

Зі свого боку, Зеленський подякував за послідовну політику уряду і парламенту Японії за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Зокрема в межах міжнародних організацій, а також за широкомасштабну гуманітарну і фінансову допомогу з боку Японії для проведення структурних реформ.

"Високо цінуємо допомогу вашої країни для відновлення Донбасу і підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій України. Відчуваю дружнє ставлення з вашого боку", - зазначив він.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Партнери мають консолідувати зусилля для допомоги Україні, в тому числі з членством ЄС, - Кличко на зустрічі з фон дер Ляєн

Сибіга допустив мирні переговори у будь-якому форматі після реального і тривалого припинення вогню

Роз’єднати чи ні переговорний процес про вступ в ЄС України та Молдови можуть вирішувати тільки держави-члени - Єврокомісія

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

Порошенко назвав рішення НБУ про його небездоганну репутацію незаконним

Китай закликав Україну та Росію "усунути корінні причини конфлікту"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА