Інтерфакс-Україна
08:57 23.10.2019

Україна і Японія обговорили можливості для поглиблення економічного та інвестиційного співробітництва між державами

2 хв читати
Україна і Японія обговорили можливості для поглиблення економічного та інвестиційного співробітництва між державами

Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з главою парламентської асоціації дружби "Японія-Україна" Ейсуке Морі обговорив можливості для поглиблення економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Японією, повідомила прес-служба Офісу президента.

На зустрічі сторони також обговорили питання співпраці в межах реалізації інфраструктурних проектів в Україні, а також взаємовигідних проектів у сферах енергетики, транспорту, сільського господарства, охорони навколишнього середовища.

"Сьогодні нам потрібно модернізувати і об'єднати Україну. З цією метою наш парламент приймає багато законів. Наприклад, закон про концесії, адже нам треба відновити і модернізувати українську інфраструктуру: порти, залізницю, дороги, мости, дамби", - підкреслив Зеленський.

Також він зазначив, що в новому парламенті створено депутатську групу з міжпарламентських зв'язків з Японією, до складу якої входять 117 депутатів, 80 з яких, зокрема, співголова групи, представляють політичну партію "Слуга народу".

Сторони обмінялися досвідом з питань подолання наслідків ядерних надзвичайних ситуацій. Зеленський відзначив ефективність діяльності українсько-японського спільного комітету з питань співробітництва у сфері поліпшення післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях.

"Ми підтверджуємо свій намір продовжувати співпрацю з питань подолання наслідків аварії на АЕС "Фукусіма-1" шляхом взаємодії між нашими країнами в рамах так званого механізму "Фукусіма-Чорнобиль". Перспективний напрям діяльності - розробка і впровадження нових технологій утилізації радіоактивних відходів", - додав глава української держави.

Японська сторона високо оцінила результати свого візиту в Україну у вересні 2019 року. При цьому зазначено, що він (візит - ІФ) дав новий імпульс розвитку міжпарламентського діалогу і всьому спектру співпраці між країнами.

Зі свого боку, Зеленський подякував за послідовну політику уряду і парламенту Японії за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Зокрема в межах міжнародних організацій, а також за широкомасштабну гуманітарну і фінансову допомогу з боку Японії для проведення структурних реформ.

"Високо цінуємо допомогу вашої країни для відновлення Донбасу і підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій України. Відчуваю дружнє ставлення з вашого боку", - зазначив він.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА