19:29 13.11.2019

Профільний комітет Ради рекомендував прийняти законопроект щодо вдосконалення діяльності ДБР у 2-му читанні

3 хв читати
Профільний комітет Ради рекомендував прийняти законопроект щодо вдосконалення діяльності ДБР у 2-му читанні

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти зміни до закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо вдосконалення діяльності Державного бюро розслідувань" у другому читанні і в цілому.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в середу на засіданні комітету після обговорення законопроекту №2116 про внесення змін до закону про ДБР члени комітету ухвалили рішення рекомендувати парламенту прийняти законопроект із урахуванням пропозицій і правок.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський пропонує процедуру призначення директора Державного бюро розслідувань президентом за поданням конкурсної комісії без подання прем'єр-міністра України, і посилити повноваження директора ДБР. "Директор ДБР призначається на посаду президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора ДБР", - йдеться в законопроекті про внесення змін до закону про ДБР, зареєстрованому в парламенті 10 вересня.

У чинному законі директор ДБР призначається на посаду президентом за поданням прем'єра України відповідно до подання конкурсної комісії. Крім того, забезпечення роботи конкурсної комісії тепер буде організовувати центральний апарат ДБР, а не секретаріат Кабінету міністрів України.

Президент пропонує, щоб директор ДБР сам призначав і звільняв свого першого заступника і заступників, визначав їх обов'язки, вирішував питання про застосування відповідно до рішення дисциплінарної комісії ДБР дисциплінарних стягнень до працівників бюро, затверджував організаційну структуру бюро вже без узгодження з Кабінетом міністрів.

Директор ДБР зможе мати не більше трьох заступників. У разі відсутності директора його повноваження здійснює перший заступник директора бюро, а в разі його відсутності - один із заступників директора згідно з розподілом обов'язків.

Директори територіальних управлінь (а не органів, як зараз вони називаються в законі) ДБР і їх заступники, керівники підрозділів центрального апарату та їх заступники призначаються і звільняються директором ДБР не за поданням конкурсної комісії, яка вибирається директором бюро, а конкурсних комісій, які проводять конкурси на посади працівників ДБР. Положення про ці конкурсні комісії і порядок проведення відкритих конкурсів затверджує директор ДБР. Працівники апарату ДБР призначаються директором бюро на термін його повноважень і можуть бути звільнені ним достроково з ініціативи директора ДБР або керівника апарату директора.

У ст.1 закону запропоновано прописати, що ДБР є "державним правоохоронним органом", на який покладаються завдання щодо попередження, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції. Наразі передбачено, що ДБР є "центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність".

Також виключається п.4 ст.4, в якому зараз прописано, що незалежність ДБР від незаконного втручання в його діяльність гарантується, зокрема, "колегіальним прийняттям найбільш важливих рішень керівництвом Державного бюро розслідувань".

Положення про Раду громадського контролю при ДБР і порядок його формування затверджується відтепер президентом України, а не Кабінетом міністрів України.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський сподівається, що "нормандська четвірка" зафіксує у Берліні успіхи перемир'я і можна буде рухатися далі для припинення війни на Донбасі

До КС надійшли подання від 45 депутатів про конституційність перехідних положень закону про судоустрій та приватизацію "Укррудпрому"

МЗС України закликало РФ припинити окупацію грузинських територій і вивести війська

Зеленський нагадав, що Кабмін у 2013 році передав будівлі на вулиці Лаврській у безоплатне користування Києво-Печерській лаврі УПЦ (МП)

Зеленський про призначення Татарова: Вважати представниками старої влади всіх чиновників часів Януковича несправедливо

Україна передала Росії список із 22 кримських татар, звільнення яких Зеленський обговорив в останній розмові з Путіним - Єрмак

Єрмак сподівається на остаточне погодження списків для обміну на найближчих засіданнях ТКГ

Україна активна і робить усе для досягнення миру на Донбасі, а якщо не буде результату, то весь світ побачить, хто винен

Сенатори США попередили німецький порт Мукран про неминучість санкцій у зв'язку з "Північним потоком 2"

"ОПОРА" закликає ВР виправити технічну помилку у Виборчому кодексі, що робить незаконною роздачу агітматеріалів дорожче 1,02 грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА