10:58 10.12.2019

Зеленський у Парижі позначив "червоні лінії", через які Україна не переступить, - Гриценко

2 хв читати
Зеленський у Парижі позначив "червоні лінії", через які Україна не переступить, - Гриценко

Екс-міністр оборони України, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко зазначає, що президент України Володимир Зеленський на переговорах у "нормандському форматі" позначив "червоні лінії", за які Україна не переступить, але досягти стійкого миру в Парижі не вдалося.

"Позначив Зеленський у Парижі ті "червоні лінії", за які Україна не переступить? Так, позначив. Досить чітко і до того ж публічно. Це було найскладніше зробити, адже в "Мінськ-2" Україна (попередня влада) сама переступила за "червоні лінії", зафіксувавши підписом і "особливий статус" у Конституції, і вибори в присутності російських військ, і початок передання нам контролю над кордоном лише після виборів", - написав Гриценко на сторінці у Facebook у вівторок уранці.

Екс-міністр оборони наголосив, що президент України не досяг у Парижі стійкого миру, оскільки це було неможливо.

"Чи вдалося Зеленському в Парижі вирішити/узгодити хоч якісь питання стратегічної ваги, що дало би нам із вами впевненість, що стійкий мир настане точно і що окуповані/анексовані території буде нам повернено на гідних умовах? Ні, не вдалося. Але точно не з вини української сторони - з вини агресора", - йдеться в повідомленні.

Окрім того, Гриценко зазначив, що немає підстав очікувати швидкого миру, оскільки позиції сторін із ключових питань протилежні. Однак, за його словами, в Парижі було зроблено позитивні кроки, щоб тривалий процес досягнення миру було започатковано.

"Ці позитивні кроки сприятимуть дальшому руху до миру, якщо... Якщо вони будуть дійсно реалізовані. Тому що за 5+ років війни це не перші такі домовленості, їх були вже десятки, на різних рівнях і в різних форматах... На жаль, навіть під час перемовин у Парижі ворог продовжував обстрілювати на фронті позиції наших військових... І поки в Парижі голосно говорили про мир, за цей час ще троє українських солдат на фронті загинули!" - наголосив Гриценко.

Він також припускає, що президент РФ напевно "переключиться найближчим часом на "економічні батоги", щоб заманити Україну в свою пастку через "дешевий газ", через його транзит або обіцянки інвестицій".

"Тому витримавши гідно іспит у Парижі, українська влада має зберігати пильність постійно!" - підсумував лідер партії "Громадянська позиція".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ексканцлерка ФРН Ангела Меркель назвала необхідну умову збереження незалежності України

Христя Фріланд оголосила про намір балотуватися у прем'єри Канади

Трамп обговорив із Сі Цзіньпіном питання торгівлі та роботи соцмережі TikTok

Орбан закликав ЄС скасувати санкції проти Росії

ЄС готує заходи для обходу можливого вето Угорщини на продовження антиросійських санкцій - ЗМІ

Порошенко оскаржить у суді відмову прикордонників випустити його за кордон - адвокат

Кандидат на посаду глави Мінфіну США готовий нарощувати тиск на російський нафтовий сектор

Якщо уряд перекладе доплати військовим на місцеві бюджети, буде соціальний вибух - військовий

Стефанчук: Відрядження Порошенка було підписано на дати з 11 до 15 січня

Україна наполягає на доступі МКЧХ до військовополонених - Лубінець про чотиристоронню зустріч за участю Москалькової

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА