Інтерфакс-Україна
18:57 16.12.2019

Найважливіше завдання земельної реформи в Україні - уникнути концентрації землі в одних руках, вважає посол Франції

1 хв читати

Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен вважає, що полеміка щодо земельної реформи в Україні занадто концентрується на питанні, чи допускати іноземців до придбання землі, але в недостатній мірі фокусується на питанні, як уникнути надмірної концентрації земель в одних руках.

"Якщо дозволите, у мене склалося враження, що на сьогодні в Україні полеміка дещо занадто концентрується на питанні, чи допускати іноземців до придбання землі, але в недостатній мірі фокусується на питанні - найважливішому, на мій погляд, - як уникнути надмірної концентрації земель в одних руках. Адже якщо, врешті-решт, буде ухвалено модель із недостатнім ступенем регуляції, це зіграє на користь певних потужних акторів, які майже нескінченно зможуть нарощувати своє володіння земельними активами", - сказав посол в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Одночасно він застеріг, що результатом цього процесу буде подальше поступове спустіння сільської місцевості й перетікання наявних там багатств до великих власників.

"Немає якоїсь готової моделі: в будь-якому разі йтиметься про суверенне рішення України, яке вона прийме в цьому питанні", - наголосив де Понсен.

Голова диппредставництва навів як приклад модель земельного ринку у Франції, яка забезпечує вільний продаж і придбання землі, але одночасно виконує функцію регулювання земельного ринку.


Повний текст інтерв'ю з Етьєном де Понсеном розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" у відкритому доступі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц в парламенті пообіцяв продовжити військову підтримку України і зробити Бундесвер найсильнішою армією в Європі – ЗМІ

В Туреччині не чекають на Трампа в четвер, але не виключають, що він приїде, якщо те ж зробить Путін – ЗМІ

США виступають проти запрошення Зеленського на саміт НАТО в Гаазі – ЗМІ

КМІС: 71% українців негативно ставиться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я з гарантіями

КМІС: Рівень довіри до Зеленського на першу половину травня становить 74%

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА