Інтерфакс-Україна
14:43 08.05.2020

МЗС України закликало Грузію не ставити двосторонні відносини у залежність від процесу українських реформ

2 хв читати
МЗС України закликало Грузію не ставити двосторонні відносини у залежність від процесу українських реформ

Міністерство закордонних справ України закликало Грузію не ставити двосторонні відносини у залежність від процесу реформ в Україні.

"Подолання епідемії та стабілізація економіки є спільними завданнями для всіх європейців. Ці виклики вимагають від уряду України нових підходів і нестандартних рішень. Міхеіл Саакашвілі - громадянин України, має великий досвід та значні досягнення у здійсненні реформ, які широко визнані у світі. Відтак ми закликаємо наших грузинських друзів та партнерів зважати на викладені аргументи та не ставити двосторонні відносини у залежність від процесу реформ в Україні", - йдеться у коментарі МЗС України в п'ятницю.

У міністерстві також наголосили, що посла Грузії в Україні Теймураза Шарашенідзе не відкликали з України, а викликали для консультацій до столиці.

"Це не щоденна, але звична практика в дипломатичній роботі. Ми не вбачаємо у цьому рішенні жодної загрози для відносин між нашими дружніми державами. У нас багато спільних позицій і спільних викликів", - зазначили в МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві також запевнили, що робитимуть усе для того, щоб всебічно підтримувати розвиток українсько-грузинського стратегічного партнерства.

"Розвиток українсько-грузинського стратегічного партнерства - це воля наших народів і ми робитимемо все для того, щоб його всебічно підтримувати", - повідомило міністерство в коментарі.

Як повідомлялося, увечері 7 травня Саакашвілі було призначено головою Виконавчого комітету реформ, який входить до складу Національної ради реформ при президенті України.

8 травня міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані повідомив, що Тбілісі відкликає свого посла в Києві для консультацій у зв'язку з призначенням Саакашвілі на посаду голови виконавчого комітету реформ при президенті України.

"Це звичайна практика в дипломатичних відносинах, яка вказує на виникнення певних проблем у двосторонніх відносинах, тому для визначення майбутніх кроків необхідна консультація з послом", - сказав Залкаліані.

При цьому міністр зазначив, що, незважаючи на це рішення української сторони, "Грузія не розглядає розриву дипломатичних відносин або перегляду стратегічного партнерства".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА