Інтерфакс-Україна
21:50 21.05.2020

Порошенко: Вимагаємо від президента Зеленського чіткої проукраїнської позиції щодо "справи моряків" у Міжнародному арбітражі

3 хв читати
Порошенко: Вимагаємо від президента Зеленського чіткої проукраїнської позиції щодо "справи моряків" у Міжнародному арбітражі

Лідер "Європейської Солідарності", народний депутат, п'ятий президент України, Петро Порошенко вважає важливим оприлюднення офіційної позиції України в Міжнародному трибуналі у справі проти Росії про агресію і затримання військових кораблів і їх екіпажів в Керченській протоці в листопаді 2018 року, повідомила прес-служба партії "Європейської Солідарності".

"Рік тому команда п'ятого Президента України Петра Порошенка забезпечила попереднє рішення на користь України в справі проти Росії про агресію і затримання військових кораблів і їх екіпажів в Керченській протоці в листопаді 2018 року. Міжнародний трибунал з морського права в Гамбурзі чітко став на бік України, а його рішення, опубліковане 25 травня 2019, заклало основу для залучення Росії як країни-агресора до міжнародно-правової відповідальності. Але доведення справи до кінця лягає на плечі нинішньої влади", - заявив Порошенко в своєму зверненні, опублікованому на сайті партії.

Він зазначив, що після того, "як в квітні звернув увагу на те, що нинішня влада не дуже переймається цим питанням, на Банковій і в МЗС почали щось робити".

"Днями Міністерство нарешті подасть меморандум із роз’ясненням позиції України до Спеціального міжнародного арбітражу. Арбітраж створений згідно з Конвенцією ООН з морського права та на основі рішення Гамбурзькому трибуналу. Але зусиль лише дипломатів – замало. Це справа усієї держави", - підкреслив п'ятий президент України.

Він також зазначив, що міжнародно-правова позиція України суттєво підриває політично вмотивовану справу, яку за завданням Офісу президента "розслідує" ДБР.

"Дії українського ДБР чітко синхронізовані з Федеральною службою безпеки Росії. І ФСБ, і ДБР вважають прохід українських кораблів українським морем - кримінальним злочином. І якщо Росія вже посилалася на позицію ДБР в ООН, то ж ясно, що в арбітражі вона так само прийме цей пас від української влади", - застеріг Порошенко.

Лідер "Європейської Солідарності" зазначив, що за рік після інавгурації Зеленський нічого не сказав про забезпечення свободи судноплавства в Азовському морі і Керченській протоці для українських суден, особливо для військових кораблів України. "І за рік жоден український катер там не проходив - нібито йдеться не про нашу протоку, а про якесь російське озеро", - констатував Порошенко.

Він зазначив, що поради та одночасно вимоги до влади - це професійні пропозиції, які відповідають національним інтересам України.

"По-перше. МЗС має подати в арбітраж якісно підготовлений меморандум. Повинні вимагати компенсації всіх збитків, заподіяних як державі Україна, так і морякам. Притягнення Росії до міжнародно-правової відповідальності за агресію проти нашої держави на морі", - вважає Порошенко.

"По-друге, кримінальну справу за фактом подій формально має закрити ДБР, а фактично - той, хто її інспірував. Сліди ведуть на Банкову. Ще раз підкреслюю, наявність справи суттєво послаблює позицію України в міжнародному арбітражі", - зазначив лідер "Європейської Солідарності".

"По-третє. Очікуємо, що з нагоди річниці перемоги України в Міжнародному трибуналі з морського права в Гамбурзі Володимир Зеленський порушить дивну обітницю мовчання щодо повзучої анексії Росією Азовського моря і Керченської протоки. І нарешті оприлюднить свою позицію щодо злочинних дій Росії проти України в акваторії Азова. Шкода, що він не зробив це вчора під час прес-конференції, на якій були присутні і закордонні ЗМІ", - зазначив Порошенко.

П'ятий президент України впевнений, що чітка позиція глави держави дуже важлива.

"Вона дозволить дипломатам посилювати міжнародний тиск на російського агресора і домагатися поглиблення азовського пакету санкцій проти Кремля, і використовувати всі наявні інструменти і судові інстанції для притягнення Росії до відповідальності і відновлення справедливості", - резюмував Порошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Київ та Відень посилять співпрацю для запуску Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України

Мерц звернувся до Словаччини з проханням приєднатися до 18-го пакету санкцій проти РФ

Розвиток військового та технологічного секторів може привести Україну до економічного чуда та успішної євроінтеграції - Мерц

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА