09:26 23.05.2020

Байден проти виходу Вашингтона з Договору про відкрите небо

2 хв читати
Байден проти виходу Вашингтона з Договору про відкрите небо

Найбільш ймовірний кандидат у президенти США від Демократичної партії і колишній віце-президент США Джо Байден висловив незгоду з рішенням Дональда Трампа вийти з Договору про відкрите небо.

"Замість того, щоб розривати договори, які гарантують нам і нашим союзникам більше безпеки, президент Трамп повинен показувати здоровий глузд при вирішенні питань про гарантування безпеки американців", - йдеться в заяві Байдена.

"Він (Трамп - ІФ) має залишитися в Договорі про відкрите небо і працювати з союзниками, щоб протистояти Росії і вирішувати проблеми, пов'язані з дотриманням договору цією країною," - зазначив колишній віце-президент США.

За словами Байдена, виходячи з договору, "президент Трамп гне своє, втілюючи в життя недалекоглядну політику односторонніх дій і відмови від глобального лідерства США".

Політик упевнений, що під час таких криз, як пандемія коронавірусу, США повинні брати на себе лідируючу роль, співпрацювати з союзниками і "уникати дестабілізуючих дій".

21 травня, Президент США Дональд Трамп заявив, що прийняв рішення про вихід з Договору про відкрите небо. Очікується, що США покинуть договір через шість місяців.

Договір про відкрите небо (The Treaty on Open Skies) був підписаний 24 березня 1992 року в Гельсінкі представниками 23 держав-членів Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ). Росія ратифікувала договір 26 травня 2001 року, зараз його учасниками є 34 держави. Вони можуть робити обльоти територій один одного з метою контролю військової діяльності.

Договір є безстроковим. Будь-яка держава-учасниця має право вийти з нього. Держава-учасниця, яка має намір вийти з договору, повідомляє про своє рішення не пізніше, ніж за шість місяців до дати передбачуваного виходу. Депозитарії (Канада і Угорщина) негайно інформують всі інші Держави-учасниці про таке повідомлення.

У разі якщо будь-яка держава-учасниця повідомляє про рішення вийти з договору, депозитарії не раніше ніж через 30 днів і не пізніше ніж через 60 днів після отримання ними такого повідомлення скликають конференцію держав-учасниць з метою розгляду наслідків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА