14:37 02.06.2020

ВР ухвалила закон про підвищення соціальних гарантій дітям, які перебувають під опікою, та дітям-інвалідам

2 хв читати
ВР ухвалила закон про підвищення соціальних гарантій дітям, які перебувають під опікою, та дітям-інвалідам

Верховна Рада підвищила соціальні гарантії окремим категоріям осіб, змінивши деякі закони України.

За відповідний законопроект №2494 у другому читанні та в цілому проголосували 239 народних депутатів.

Зміни вносяться до законів "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", "Про зайнятість населення".

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект передбачає підвищення соціальних гарантій для дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, зокрема для дітей з інвалідністю, уніфікує принципи надання допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім'ям.

Допомога на дітей, над якими встановлена опіка чи піклування, надається в розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю, над якими встановлена опіка або піклування, - 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У разі якщо на дитину (дитину з інвалідністю) виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога (крім державної соціальної допомоги, що виплачується на дітей з інвалідністю відповідно до законодавства), розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку, визначається як різниця між 2,5 розміру прожиткового мінімуму (для дитини з інвалідністю, над якою встановлено опіку чи піклування, - 3,5 розміру прожиткового мінімуму) для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.

Крім того, згідно з ухваленими змінами, при народженні першої та кожної наступної дитини призначається допомога у розмірі 41280 грн. Водночас допомога виплачується одноразово в сумі 10320 грн, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Законопроект також запроваджує державну соціальну допомогу на догляд за одинокими особами, які досягли 80-річного віку і потребують постійного догляду.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Піщанська є кандидатом на голову АМКУ - Арахамія

Зеленський попросив прибрати з порядку денного законопроекти про призначення місцевих виборів і термін обмеження зарплат держслужбовцям - Стефанчук

Кулеба про вимоги РФ змінити законодавство для Донбасу: Україна - незалежна держава й ухвалюватиме ті закони, які вважає за потрібне

МЗС пропонує скорегувати критерії, за якими Україна вносить країни до "червоного" та "зеленого" списків

Зеленський і Аваков наголосили на важливості ухвалення закону про посилення відповідальності водіїв за смертельні ДТП у стані алкогольного сп'яніння

Кабмін відкликав проект постанови про призначення Уруського віце-прем'єром

Саакашвілі за локалізацію IТ-послуг в Україні

"Наш край" обрав Анатолія Присяжнюка головою Київської обласної організації

Саакашвілі за лобіювання передання держпослуг на аутсорс приватному бізнесу

Зеленський привітав Дуду з перемогою на виборах президента Польщі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА