13:21 23.06.2020

Малюська: Є великі сумніви, що закон про люстрацію відповідає положенням Конституції

1 хв читати
Малюська: Є великі сумніви, що закон про люстрацію відповідає положенням Конституції

Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що оспорюваний у Конституційному Суді закон про очищення влади не відповідає положенням Основного закону в частині втручання в особисте життя й обмежень доступу до державної служби.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", висловлюючи на прохання суддів КС свою позицію щодо оскаржуваного питання, міністр сказав: "З урахуванням рішення ЄСПЛ, є великий сумнів у тому, що він відповідає положенням Конституції, яка обмежує втручання в життя людини, також, імовірно, закон не може порушувати ст.38 Конституції про рівність права доступу до державної служби".

Він додав: "Нам вкрай важливо знати думку Конституційного Суду і рішення Конституційного Суду, щоб навести лад у системі люстрації".

Говорячи про те, які може бути встановлено критерії для люстрації, міністр висловив думку про те, що чіткі критерії встановити неможливо, але слід встановити індивідуальний підхід, який, власне, і прописаний у новому законопроекті про люстрацію, підготовленому Мінюстом.

Виступаючи в КС, Малюська додав, що розраховує на підтримку Кабміном у найближчі тижні запропонованого Мін'юстом законопроекту, після чого той буде внесено до Верховної Ради й ухвалено.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Побудова європейської архітектури безпеки без суверенної та демократичної України неможлива - Разумков на зустрічі з міністром оборони ФРН

Реформа КС має відбуватися швидко й окремо від реформи судової системи України - Стефанчук

Разумков: Рішення КС призведе до розбалансування вертикалі влади

Через блокування підрахунку голосів влада намагається змінити результати виборів - Турчинов

Зеленський про загрози рішення КС: У нас не буде грошей і підтримки

Данілов після рішення КС побачив аналогії з подіями 2010-2014 років

Фінансова допомога ЄС Україні пов'язана з антикорупційною архітектурою, влада має зробити кроки для відновлення умов її ефективного функціонування

Зеленський ініціював внесення законопроекту про відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні

Система електронного декларування працюватиме, законопроекти мають бути подані до ВР як невідкладні - Зеленський

Справа не лише в рішенні КС щодо антикорупційних органів, а загалом у цілеспрямованих діях певних осіб на підривання нацбезпеки - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА